Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Boeing potrebuje viac času na zlepšenie softvéru, ktorý zrejme zapríčinil pád lietadiel 737 Max

Boeing potrebuje viac času na zlepšenie softvéru, ktorý zrejme zapríčinil pád lietadiel 737 Max

WASHINGTON 2. apríla (WebNoviny.sk) – Výrobca lietadiel Boeing a americký Federálny letecký úrad (FAA) uviedli, že firma potrebuje viac času na ukončenie zmien v systéme letovej kontroly, o ktorom sa predpokladá, že zohral rolu pri dvoch tragických nehodách stroja 737 Max.

FAA v pondelok uviedol, že očakáva definitívne zlepšenie softvéru Boeingu 737 Max „v nadchádzajúcich týždňoch“. Predpokladalo sa, že Boeing túto prácu ukončí minulý týždeň, ale hovorca FAA Greg Martin sa vyjadril, že firma potrebuje viac času, aby zaručila, že identifikovala a vyriešila všetky problémy.

Boeing predložil rovnaký časový harmonogram, keďže pracuje na tom, aby presvedčil regulátorov, že dokáže napraviť softvér lietadiel. „Bezpečnosť je našou prvou prioritou a zaujmeme dôkladný a metodický prístup k vývoju a testovaniu aktualizácie,“ povedal hovorca Boeingu Charles Bickers. Lety strojov 737 Max boli pozastavené v polovici marca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária Boeingu spoločnosti Ethiopian Airlines (ET 302)

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Boeing potrebuje viac času na zlepšenie softvéru, ktorý zrejme zapríčinil pád lietadiel 737 Max © SITA Všetky práva vyhradené.

Top