Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Boeing 737 Max pristál na letisku v Bratislave viac ako stokrát, Slováci na ňom lietali do Dubaja

Boeing 737 Max pristál na letisku v Bratislave viac ako stokrát, Slováci na ňom lietali do Dubaja

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave sa od začiatku roka 2018 uskutočnilo spolu 118 letov lietadlami typu Boeing 737 MAX. Tieto lietadlá majú vo svojej flotile letecké spoločnosti flydubai a Smartwings, ktoré zabezpečujú pravidelné lety z a do Bratislavy.

Zmeny v letovom poriadku

„Dopravca flydubai využíva na lety z Bratislavy do Dubaja a z neho spravidla iný typ Boeing 737-800, ktorým uskutoční i stredajšiu rotáciu letu a ďalšie plánované lety,“ informovala v stredu agentúru SITA hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Letecký dopravca Smartwings zabezpečuje pravidelné lety najmä v letnej sezóne od júna do októbra.

„V súčasnosti nemáme informácie od leteckých dopravcov o zmenách v letovom poriadku a všetky lety sú plánované riadne včas podľa letového poriadku,“ uviedla Ševčíková.

Bezpečnostné dôvody

Lety Boeingov 737 MAX 8 zakázala po tragickej havárii v Etiópii už väčšina štátov vrátane celej Európskej únie. Opatrenie prijali z bezpečnostných dôvodov, keďže havária v Etiópii bola už druhou podobnou po októbrovej nehode v Indonézii, pri ktorej rovnako zahynuli všetci ľudia na palube. Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) v utorok uviedla, že k obom haváriám „mohli prispieť podobné príčiny“.

Európsky úrad preto nasledoval rozhodnutia vlád v Ázii či na Blízkom východe a zakázal zmieneným strojom lietať vo svojom vzdušnom priestore. Rovnaké rozhodnutie prijali aj Spojené arabské emiráty, Čína, Malajzia, Austrália, Nový Zéland, Fidži a Singapur.

Agentúra SITA oslovila aj letiská v Košiciach a v Poprade.

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Boeing 737 Max pristál na letisku v Bratislave viac ako stokrát, Slováci na ňom lietali do Dubaja © SITA Všetky práva vyhradené.

Top