Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Blaha chce od Matoviča ospravedlnenie za výrok o „mydlení barana“, ale rozsudok súdu ešte nie právoplatný

Blaha chce od Matoviča ospravedlnenie za výrok o „mydlení barana“, ale rozsudok súdu ešte nie právoplatný

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – V spore poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) a ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) o ochranu osobnosti a poskytnutie primeraného zadosťučinenia rozhodol Okresný súd v Trnave 24. mája, rozsudok však nie je právoplatný. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.


Poslanec Blaha počas rokovania Národnej rady SR o odvolávaní ministra Matoviča v stredu večer informoval, že podľa rozsudku sa mu má Matovič ospravedlniť za svoje výroky zo septembra minulého roku o „mydlení barana“. Z rozsudku podľa Blahu vyplynulo, že k ospravedlneniu má prísť na najbližšej schôdzi parlamentu.


Matovič 24. septembra 2020 hovoril o informácii, ktorú údajne dostal e-mailom a podľa ktorej Blaha ešte ako študent preskočil plot záhrady a „mydlil barana“. Reagoval tak na vystúpenie Blahu, ktorý hovoril o Matovičovej manželke ako o „bielej kobyle“.

Viac k témam: minister financií SR, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Blaha chce od Matoviča ospravedlnenie za výrok o „mydlení barana“, ale rozsudok súdu ešte nie právoplatný © SITA Všetky práva vyhradené.


Top