Ste tu
Home > Spravodajstvo > BITKA MIGRANTOV V SEČOVCIACH

BITKA MIGRANTOV V SEČOVCIACH

Vnútorný poriadok zariadenia Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v  meste Sečovce, dnes predpoludním narušil konflikt niekoľkých cudzincov. Až tak, že zasahovať musela Polícia.

TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Tá povedala, že konflikt vznikol medzi cudzincami: „Policajti zasiahli v zmysle zákona o Policajnom zbore. Okamžite zabránili pokračovaniu konfliktu a iniciátorov oddelili od ostatných ubytovaných,“

Počas zákroku podľa jej slov nedošlo k žiadnym zraneniam a situácia v zariadení je už pokojná. „Podobné incidenty sa stávali aj v minulosti a boli zvládnuté a riešené v zmysle zákona o Policajnom zbore prevažne dohovorom,“ doplnila.

Útvar policajného zaistenia v Sečovciach je jedných z dvoch zariadení na území Slovenska, ktoré slúžia na umiestnenie cudzincov obmedzených na osobnej slobode na základe rozhodnutia o zaistení vydaného službou hraničnej a cudzineckej polície podľa zákona o pobyte cudzincov, informovalo policajné prezídium, píše web aktuality.sk.

Ide o cudzincov zaistených najmä na základe ich neoprávneného pobytu na území Slovenska. Väčšina z nich je v konaní o navrátenie na územie Maďarska na základe Dublinského nariadenia alebo podľa readmisnej dohody.

Zdroj: aktuality.sk

Top