Ste tu
Home > Spravodajstvo > BIKESHARING: Trebišov sa zaradil medzi priekopníkov bikesharingu na Slovensku

BIKESHARING: Trebišov sa zaradil medzi priekopníkov bikesharingu na Slovensku

Spoločnosť ANTIK Telecom a mesto Trebišov zavádzajú verejné požičiavanie bicyklov (bikesharing)

Pri príležitosti tohto nového projektu sa stredu 17. júla 2019 o 13.00 h pred budovou mestského úradu uskutočnilo oficiálne odovzdanie bicyklov a spustenie bikesharingu v Trebišove. Mesto bude ponúkať svojim občanom 65 zdieľaných bicyklov. Na požičanie bicykla bude potrebná mobilná aplikácia AntikCityBike, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Požičiavanie kolesových zariadení je spoplatnené.

Projekt bikesharing predstavuje úplne nový druh služby na území mesta Trebišov, ktorý bude občanom poskytovať spoločnosť ANTIK Telecom. Služba ponúka možnosť zapožičať bicykel a následne ho vrátiť na ktoromkoľvek verejne dostupnom priestore, kde neprekáža premávke ani chodcom. Verejné body odporúčané na zaparkovanie bicyklov budú označené mobilnými stĺpikmi s logom spol. ANTIK Telecom, ale nie sú podmienkou odstavenia. Na využívanie tohto alternatívneho druhu dopravy bude pre občanov mesta k dispozícii 65 ks mechanických bicyklov, ktoré budú monitorované GPS bezpečnostným systémom. Zároveň je to aj ochrana pred krádežou. Vypožičať a vrátiť bicykel bude možné prostredníctvom mobilnej aplikácie AntikCityBike. Po jednoduchej registrácii v aplikácii užívateľ odomkne bicykel načítaním QR kódu na riadidlách bicykla. Po skončení jazdy je potrebné zaparkovať bicykel na akomkoľvek mieste a uzamknúť ho mechanickým potiahnutím páčky na zámku zadného kolesa. Bicykel 1x pípne a v aplikácii bude viditeľná informácia, že daný bicykel bol úspešne vrátený a pripravený pre ďalšieho záujemcu.

Poplatok za požičanie bicykla je vo forme paušálu, a to pre občasných používateľov s minútovou tarifikáciou, ale aj na celý mesiac alebo sezónu, kde je v cene hodina jazdy za deň. Informácie o projekte sa dozviere aj na stránkach prevádzkovateľa https://www.verejnybicykel.sk/sk/ 

Mesto určilo pre bicykle len odporúčané miesta, kde ich bude podľa potreby zhromažďovať. Sú vyznačené v aplikácii aj priamo v teréne. Požičiavanie bicyklov bude k dispozícii 7 dní v týždni.

Stanovištia (odporúčané verejné body) bicyklov v Trebišove:

 1. autobusová stanica,
 2. ostrovček na Ul. 17. novembra,
 3. mestský úrad,
 4. sídlisko JUH,
 5. sídlisko SEVER,
 6. časť mesta Paričov,
 7. časť mesta Milhostov,
 8. pri rímskokatolíckom kostole, resp. hlavnej bráne mestského parku,
 9. Námestie B. Romana – mestská tržnica,
 10. pri OC Kaufland,
 11. Severné námestie, pri mestskom kúpalisku (počas letnej sezóny).

Ako to celé funguje?

Po jednoduchej registácii v aplikácii “Verejný bicykel” odomknete bicykel načítaním QR kódu na riadidlách bicykla. Info o cenách tu..

Jazdíte kdekoľvek (aj mimo mesta). Podmienkou je bicykel po skončení jazdy odparkovať na vhodnom viditeľnom mieste, aby nezavadzal na chodníku alebo neblokoval cestu. Viac info aj v časti FAQ.

Po skončení jazdy odparkujete bicykel na vhodnom mieste a uzamknete mechanickým potiahnutím páčky na zámku zadného kolesa. Bicykel 1x pípne a v aplikácii uvidíte info, že Váš bicykel bol úspešne vrátený a pripravený pre ďalšieho záujemcu.

V prípade otázok sú Vám 24 hodín denne k dispozícii zamestnanci spoločnosti ANTIK Telecom na telefónnom čísle +421 650 777 888 alebo prostredníctvom emailu INFO@VEREJNYBICYKEL.SK

Dalšie informácie sa dozviete na webe verejnybicykel.sk 

Zdroj: Mesto Trebišov

 

 

Top