Ste tu
Home > Ostatné športy > Bezvládne telo olympijskej medailistky Ochoovej našli v horách, kondolovali aj Tomba a Alonso

Bezvládne telo olympijskej medailistky Ochoovej našli v horách, kondolovali aj Tomba a Alonso

5.9.2019 (Webnoviny.sk) – Španielska polícia v stredu večer našla bezvládne telo nezvestnej niekdajšej skvelej slalomárky a prvej ženskej medailistky zo Španielska zo zimných olympijských hier Blancy Fernándezovej Ochoovej. Policajný pes ju objavil bez známok života v zalesnenej časti jedného z pahorkov v horách neďaleko Madridu.

Jej auto nasli v dedinke Cercedilla

Do pátrania po víťazke štyroch pretekov Svetového pohára v slalome a obrovskom slalome sa zapojili stovky ľudí – policajtov, hasičov aj lesných strážcov, ktorým v náročnom horskom teréne pomáhali aj dobrovoľníci a pátracie psy. V ťažko dostupných miestach využívali aj pomoc lietajúcich robotov – dronov.

Držiteľku bronzu v slalome zo ZOH 1992 v Albertville naposledy videli živú 24. augusta v jednom z madridských nákupných centier.

Neskôr našli jej auto v horskej dedinke Cercedilla – známom letovisku neďaleko Madridu, kde má Fernándezovej rodina hlboké korene. Tam sa narodil a ako 56-ročný aj zomrel jej brat, Francisco Fernández Ochoa, olympijský víťaz v slalome zo Sappora 1972.

Sústrastné slová politikov aj športovcov

Na sociálnych sieťach kondolovalo mnoho španielskych politikov aj športovcov. „Nepochybne bola jedna z našich priekopníčok. Bola príkladom pre každú ženu,“ napísala bývalá svetová tenisová jednotka Garbine Muguruzová-Blancová.

Dvojnásobný šampión motoristickej formuly 1 Fernando Alonso nazval Ochoovú legendou španielskeho športu. „Bola príkladom skvelej športovkyne,“ uviedol bývalý elitný krasokorčuliar Javier Fernández.

„Spomínam na Blancu s láskou. Dlhé roky som súťažil s jej bratom Luisom. Jej smrť je hrozná strata,“ okomentoval situáciu trojnásobný olympijský šampióna Alberto Tomba z Talianska. Sústrastné slová prezentovali aj viaceré futbalové kluby v krajiny, okrem iných aj FC Valencia či Real Madrid.

Viac k témam: nezvestná osoba
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezvládne telo olympijskej medailistky Ochoovej našli v horách, kondolovali aj Tomba a Alonso © SITA Všetky práva vyhradené.

Top