Ste tu
Home > Správy > Berlín prijme časť migrantov zo záchrannej lode, ale očakáva aj pomoc členských štátov EÚ

Berlín prijme časť migrantov zo záchrannej lode, ale očakáva aj pomoc členských štátov EÚ

aktualizované 5. apríla 15:14


MILÁNO 5. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecko požiadalo Európsku komisiu o pomoc pri hľadaní prístavu pre humanitárnu loď so 64 zachránenými migrantmi. Berlín tvrdí, že je ochotný časť migrantov prijať, ale očakáva, že tak urobia aj jeho európski partneri.


Žiadajú pomoc členských štátov

Hovorca nemeckého ministerstva vnútra Stefan Ruwwe-Glösenkamp uviedol, že vláda požiadala komisiu o koordináciu hľadania bezpečného prístavu pre záchrannú loď.

Ako dodal, Nemecko verí, že “veľa členských štátov” bude pripravených prijať migrantov. Berlín je podľa jeho slov pripravený urobiť “svoju časť“.

Ďalšie krajiny pomoc odmietli

Skupinu zachránili tento týždeň v Stredozemnom mori pri pobreží Líbye. Plavidlu Alan Kurdi, na ktorého palube sú migranti, už odmietli vstup do ich prístavov Taliansko aj Malta.

Berlín o pomoc s migrantmi požiadala nemecká humanitárna spoločnosť Sea-Eye, ktorej loď ich zachránila tento týždeň pri pobreží Líbye.

Plavidlu Alan Kurdi už odmietli vstup do ich prístavov Taliansko aj Malta. Obe krajiny odmietajú otvoriť svoje prístavy záchranným lodiam humanitárnych organizácií s tým, že ich aktivity povzbudzujú pašerákov.

Viac k témam: členské štáty, Európska komisia (EK), migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Berlín prijme časť migrantov zo záchrannej lode, ale očakáva aj pomoc členských štátov EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.


Top