Ste tu
Home > Šport > BEREŠOVÁ A JEJ SKVELÉ 22. MIESTO Z MARATÓNU V PEKINGU!

BEREŠOVÁ A JEJ SKVELÉ 22. MIESTO Z MARATÓNU V PEKINGU!

Zdieľaj tento článok

Záverečný 9. deň atletických Majstrovstiev Sveta v Pekingu priniesol radosť aj do nášho mesta. Slovenská reprezentantka a rodáčka z Trebišova, Katarína Berešová sa totiž v maratónskej disciplíne umiestnila na krásnom 22. mieste, piata najlepšia spomedzi Európaniek!


Do cieľa dobehlo 52 žien


Berešovú pri jej premiérovom štarte na Majstrovstvách Sveta klasifikovali na vynikajúcom 22. mieste s časom 2:37:24 hod., ktorý len o niečo málo zaostal za jej rekordom z maratónu vo Viedni tohto roku. Do cieľa dobehlo 52 žien, 15 ďalších sa vzdalo. Trebišovčanka Berešová sa spomedzi bežkýň starého kontinentu umiestnila na 5. mieste.

Berešová: „Bol to asi najľahší maratón, aký som zabehla“

Katka po dobehnutí do cieľa žiarila radosťou. Pre TASR povedala: „Dobehla som na 22. mieste, len málo som zaostala za osobným rekordom a som piata Európanka, to je super. Dodržiavala som tempo, strašne sa to pomaly rozbiehalo, v úvode som bola dokonca na treťom mieste. Bol to asi najľahší maratón, aký som zabehla, s dobrým pocitom, presne podľa rád trénera.”

maratón Peking 2015

Tempo maratónu jej od začiatku vyhovovalo. “Mne vyhovuje rovnomerné tempo, neprepálila som začiatok, vyhla sa trápeniu, len v konci som trochu musela siahnuť na dno. Na štadióne som počula výkriky Slovákov, veľmi ma potešili, ja považujem toto umiestenie za skvelé. Zasa mám ďalšiu skúsenosť, je to aj veľmi dobré ponaučenie na olympijské hry.”

Katka, gratulujeme!

Foto: Archív K.B.
Zdroj: sport.sk

Zdieľaj tento článok

Top