Home > Šport > BEREŠOVÁ A JEJ SKVELÉ 22. MIESTO Z MARATÓNU V PEKINGU!

BEREŠOVÁ A JEJ SKVELÉ 22. MIESTO Z MARATÓNU V PEKINGU!

Záverečný 9. deň atletických Majstrovstiev Sveta v Pekingu priniesol radosť aj do nášho mesta. Slovenská reprezentantka a rodáčka z Trebišova, Katarína Berešová sa totiž v maratónskej disciplíne umiestnila na krásnom 22. mieste, piata najlepšia spomedzi Európaniek!

Do cieľa dobehlo 52 žien

Berešovú pri jej premiérovom štarte na Majstrovstvách Sveta klasifikovali na vynikajúcom 22. mieste s časom 2:37:24 hod., ktorý len o niečo málo zaostal za jej rekordom z maratónu vo Viedni tohto roku. Do cieľa dobehlo 52 žien, 15 ďalších sa vzdalo. Trebišovčanka Berešová sa spomedzi bežkýň starého kontinentu umiestnila na 5. mieste.

Berešová: „Bol to asi najľahší maratón, aký som zabehla“

Katka po dobehnutí do cieľa žiarila radosťou. Pre TASR povedala: „Dobehla som na 22. mieste, len málo som zaostala za osobným rekordom a som piata Európanka, to je super. Dodržiavala som tempo, strašne sa to pomaly rozbiehalo, v úvode som bola dokonca na treťom mieste. Bol to asi najľahší maratón, aký som zabehla, s dobrým pocitom, presne podľa rád trénera.”