Home > Spravodajstvo > Bayern Mníchov v Bundeslige prekvapujúco zlyhal na vlastnom ihrisku, nestačil na Hoffenheim

5.10.2019 (Webnoviny.sk) – Hráči Bayernu Mníchov sa v prvej polovici aktuálneho týždňa bavili futbalom a na pôde londýnskeho Tottenhamu Hotspur zvíťazili v skupinovej fáze Ligy majstrov vysoko 7:2, o štyri dni neskôr však prišlo vytriezvenie v podobe ligovej domácej prehry s Hoffenheimom 1:2.

Po bezgólovom prvom polčase prehrávali Bavori od 54. minúty zásahom arménskeho útočníka Sargisa Adamjana, no v 73. minúte vyrovnal poľský topkanonier Robert Lewandowski.

Bayern mal v Allianz Arene územnú aj streleckú prevahu, hostia však boli v koncovke efektívni. Bol to opäť Adamjan, ktorý v 79. minúte prekonal nemeckého reprezentačného gólmana Manuela Neuera a Hoffenheim si za triumf 2:1 vezie domov cenné tri body.

Pre Bayern je to premiérová ligová prehra v tejto sezóne, v predchádzajúcich šiestich dueloch štyrikrát zvíťazil a dvakrát remizoval.

Napriek sobotňajšiemu zaváhaniu je stále na čele priebežnej tabuľky I. bundesligy, ale z trónu ho môže ešte v sobotu zosadiť Schalke 04 Gelsenkirchen alebo v nedeľu Borussia Mönchengladbach či Wolfsburg.

I. bundesliga 2019/2020

7. kolo – sobota

Bayern Mníchov – Hoffenheim 1:2 (0:0)
Góly: 73. Lewandowski – 54. a 79. Adamjan

Viac k témam: Bundesliga, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Bayern Mníchov v Bundeslige prekvapujúco zlyhal na vlastnom ihrisku, nestačil na Hoffenheim © SITA Všetky práva vyhradené.