Home > Šport > Ostatné športy > Basketbalistky Ružomberka napriek prehre v Celje postúpili ďalej v Európskom pohári FIBA

CELJE 13. decembra (WebNoviny.sk) – Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli vo štvrtok na palubovke slovinského klubu ŽKK Cinkarna Celje 67:70 (30:50) v záverečnom stretnutí H-skupiny Európskeho pohára FIBA žien.

Napriek tejto prehre obsadili druhé miesto a postúpili do ďalšej fázy tejto kontinentálnej klubovej súťaže, kde sa predstaví dovedna 24 tímov. Ružomberku “pomohla” k priamemu postupu zo skupiny prehra hráčok Nymburku s maďarským Szekszárdom 49:72, pri rovnosti 9 bodov má “Ruža” lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov so spomenutým českým družstvom. Celje si pripísalo prvý triumf v H-skupine.

V predchádzajúcich troch dueloch na vlastnej palubovke si basketbalistky MBK Ružomberok poradili s českým Nymburkom, maďarským Szekszárdom i slovinským tímom Cinkarna Celje. Menej sa im predtým darilo na palubovkách týchto súperov, keď neuspeli ani v jednom stretnutí.

Zverenky trénera Juraja Suju začali vo štvrtok dobre, v 6. min viedli 11:6, ale necelú minútu pred koncom úvodnej štvrtiny už bolo 14:22. Ružomberčanky v 16. min znížili na 26:33, ale po prvom polčase napokon zaostávali až o 20 bodov – 30:50. Hostky sa v tretej štvrtine výraznejšie nepriblížili protivníčkam zo Slovinska, hráčky Celje viedli pred záverečnou desaťminútovkou 64:48. Ešte v 38. min prehrávali basketbalistky MBK o 11 bodov, ale dve trojky v podaní Aaryn Ellenbergovej-Wileyovej zdramatizovali záver duelu. Hoci Miroslava Mištinová ešte znížila odstup na tri body, ŽKK Cinkarna si už víťazstvo nenechala vziať.

Európsky pohár FIBA

H-skupina – štvrtok:

ŽKK Cinkarna Celje (Slovin.) – MBK Ružomberok (SR) 70:67 (23:18, 27:12, 14:18, 6:19)
Najviac bodov: Bessardová 16, Whiteová 11, Ocvirková a Radovičová po 10 – Ellenbergová-Wileyová 19, Šikšinuté 15, Jackovecová 13

Basketball Nymburk (ČR) – KSC Szekszárd (Maď.) 49:72 (8:26, 14:19, 11:10, 16:17)

Konečná tabuľka H-skupiny:

1. KSC Szekszárd 6 5 1 454:375 11 – postup do ďalšej fázy
2. MBK Ružomberok 6 3 3 435:430 9 – postup do ďalšej fázy
3. Basketball Nymburk 6 3 3 409:427 9
4. Cinkarna Celje 6 1 5 391:457 7

Viac k témam: MBK Ružomberok
Zdroj: Webnoviny.sk – Basketbalistky Ružomberka napriek prehre v Celje postúpili ďalej v Európskom pohári FIBA © SITA Všetky práva vyhradené.