Home > Šport > Bartyová zvíťazila nad Plíškovou vo finále WTA v Miami a prvýkrát sa dostala do rebríčka Top Ten

MIAMI 30. marca (WebNoviny.sk) – Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride.

Nasadená dvanástka Bartyová si vo finále poradila s päťkou “pavúka” Češkou Karolínou Plíškovou 7:6 (1), 6:3. Zápas trval 100 minút a víťazka využila prvý mečbal pri podaní súperky.

Miami – dvojhra – finále

Ashleigh Bartyová (Aus.-12) – Karolína Plíšková (ČR-5) 7:6 (1), 6:3 za 100 minút

Dvadsaťdvaročná Bartyová po štvrtý raz ovládla podujatie na okruhu WTA, ale po prvý raz turnaj prestížnejšieho charakteru a vyššej dotácie WTA Premier Mandatory. Bonusom je pre ňu posun z jedenásteho na deviate miesto singlového rebríčka WTA, do Top Ten sa pozrie po prvý raz v kariére.

Bartyová sa v pondelok stane prvou Austrálčankou v najlepšej svetovej desiatke od júna 2013, keď tam bola Samantha Stosurová. Plíšková bola prvou českou finalistkou v Miami, ale počet svojich turnajových prvenstiev vo dvojhre nezvýšila na trinásť. Po sobote má vo finále vyrovnanú bilanciu 12-12.

Viac k témam: WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú
Zdroj: Webnoviny.sk – Bartyová zvíťazila nad Plíškovou vo finále WTA v Miami a prvýkrát sa dostala do rebríčka Top Ten © SITA Všetky práva vyhradené.