Home > Spravodajstvo > Barcelona oslavuje zisk titulu v La Lige, Atlético Madrid nezaváhalo proti Valladolidu

aktualizované 27. apríla 22:47

MADRID 27. apríla (WebNoviny.sk) – FC Barcelona oslavuje zisk španielskeho titulu. Katalánci si zabezpečili 26. národný primát tri kolá pred koncom sezóny sobotňajším víťazstvom doma nad Levante 1:0.

O jediný gól duelu sa v 62. min postaral argentínsky útočník Lionel Messi. Barcelona má na čele tabuľky postačujúci deväťbodový náskok pred Atléticom Madrid. Klub z hlavného mesta sa síce ešte môže bodovo dotiahnuť na Barcelonu, ale v prospech “blaugranas” hovorí lepšia vzájomná bilancia. Barcelona získala už desiaty titul od roku 2005.

Remíza Bilbaa s Alavésom

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali s hráčmi Deportiva Alavés 1:1 v úvodnom sobotňajšom zápase 35. kola španielskej najvyššej súťaže La Ligy.

Domáci si v priamom súboji o poslednú postupovú miestenku do pohárovej Európy postrážili siedme miesto a udržali si pred ôsmym Alavésom trojbodový náskok. Oba góly padli v závere prvého polčasu, skóre otvoril v 41. minúte Beňat a krátko pred prestávkou vyrovnal Borja Bastón.

Tesná výhra Atlética Madrid

Hráči Atlética Madrid zvíťazili tesne 1:0 nad hráčmi Valladolidu. Jediný presný zásah padol v 65. min, keď Saúl Ňíguez poslal center do šestnástky z ľavej strany a Borja Fernández si dal hlavou ukážkový gól do vlastnej bránky. Hostia mali možnosť vyrovnať v 76. min, keď sa k lopte dostal Óscar Plano, no jeho dobre mierenú strelu pod brvno vyrazil brankár domácich Jan Oblak. Domáci si tesnou výhrou postrážili druhú pozíciu v ligovej tabuľke. Valladolid delí od zostupového 18. miesta iba jeden bod.

Celta Vigo aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom v zostave remizovala na pôde Leganés 0:0. Domáce mužstvo bolo v posledných minútach zápasu aktívnejšie, ale ku strelám sa nedostalo. Lobotka odohral celý zápas.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Barcelona oslavuje zisk titulu v La Lige, Atlético Madrid nezaváhalo proti Valladolidu © SITA Všetky práva vyhradené.