Home > Šport > Hokej > „Barani“ vyhrali bitku o Hron, Trenčín prehral v Košiciach. V Tipsport lige aj víťazstvá Žiliny a Nitry

KOŠICE 2. decembra (WebNoviny.sk) – V hokejovej Tipsport lige sa v nedeľu hrali zápasy 29. kola a jedna dohrávka 18. kola, v ktorej hráči Liptovského Mikuláša podľahli Nitre 2:3 po predĺžení.

Lepšie začali domáci, ktorí si v prvom dejstve vypracovali dvojgólový náskok. V 10. min bekhendovou strelou otvoril skóre Matej Bača a o tri minúty neskôr zakončil bratskú spoluprácu Hunovcov svojím ôsmim gólom v sezóne Richard. V polovici zápasu však vsietil kontaktný gól Lane Scheidl a v 55. minúte zužitkoval prečíslenie dvoch proti jednému gólom Kale Kerbashian.

Na Spiši sa po góloch kanadských útočníkov muselo predlžovať, ale navyše sa hralo len 48 sekúnd. Po vhadzovaní v útočnom pásme sa dostal k puku Samuel Buček a osamotený pred Antonom Kislicynom nezaváhal. Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali ôsmy duel po sebe a patrí im piate miesto tabuľky so ziskom 57 bodov..

Trenčania dostali štyri góly v Košiciach

“Oceliari” zvíťazili nad Trenčínom 4:0. Po bezgólovej prvej tretine sa dostali do vedenia v 25. min, keď skóroval kanadský legionár Evan Brophey. O sedem minút neskôr zverenci Romana Šimíčka zdvojnásobili svoj náskok. V presilovej hre sa prvýkrát v košických farbách presadil Igor Ignatuškin.

Košičania definitívne zlomili súpera v úvode tretej tretiny, keď už po dvanástich sekundách prekonal Michala Valenta najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy. Majster sveta zo švédskeho Göteborgu uzavrel “gólový film” stretnutia v predposlednej minúte, keď ťažil zo spolupráce s Petrom Kafkom.

Košice si víťazstvom 4:0 nad vicemajstrom napravili chuť po dvoch tohtotýždňových prehrách a zároveň bodovali už v šiestom dueli v sérii. Naopak, Trenčín prehral na ľade súpera už jedenásty zápas v sezóne.

Debakel Nových Zámkov a výhra “vlkov”

“Vlci” z Žiliny opäť po troch dueloch okúsili chuť víťazstva, MAC Budapešť zdolali 4:2. Na gól Petra Beránka z prvej tretiny dokázalo družstvo z hlavného mesta Maďarska ešte zareagovať, keď sa presadil v úvode druhej časti hry István Terbócz.

Lenže po zásahu Jiřího Kučného už žlto-zelení vedenie nepustili. Žilina je naďalej posledná, na svojho nedeľňajšieho súpera, ktorý drží pozíciu zaručujúcu play-off, stráca päť bodov.

Hokejisti Miškovca si nečakane hladko poradili s Novými Zámkami 6:2 v nedeľňajšom zápase 29. kola Tipsport ligy. Maďarské družstvo posadili na koňa presilovky, prvá tretina sa skončila 2:0 v jeho prospech práve po góloch z nich.

Aj v ďalšom priebehu domáci dominovali, keď v 47. min strelil Ziga Pance svoj druhý gól, bolo to už 5:1. Miškovec bodoval naplno v štvrtom stretnutí po sebe

Pohronské derby rozhodli nájazdy

Zvolenčanom chýbal iba malý krok, aby po troch dueloch bodovali naplno, no napokon na regionálneho rivala z Banskej Bystrice nestačili 2:3 po samostatných nájazdoch.

Pohronské derby začali lepšie hosťujúci Banskobystričania, ktorí vďaka gólu Guillauma Asselina viedli po prvej tretine.

O obrat domáceho Zvolena sa zaslúžili tečom Marko Pöyhönen a po kombinačnej akcii Petr Obdržálek. Hrdinom “baranov” sa stal Éric Faille. Ten najprv 43 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby poslal duel do predĺženia a napokon premenil aj samostatný nájazd.

Hetrik “kamzíka” Svitanu

Popradčania zdolali Detvu 4:3. Štyridsať minút dominovali, strelili štyri góly, pričom sa hetrikom zaskvel Patrik Svitana.

Vyzeralo to na vysoké víťazstvo “kamzíkov”, ale domáci sa v tretej tretine obdivuhodne vzchopili. Po góloch Jakuba Žilku, Michala Murčeka a Michaila Kukleva znížili náskok hostí na rozdiel gólu a na vyrovnanie mali k dispozícii ešte jedenásť minút.

Zverenci Josefa Tureka si vypracovali tlak, záverečných 40 sekúnd hrali v šestici, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť. Poprad to napokon zvládol a vďaka plnému bodovému zisku sa dotiahol na druhý Zvolen. Naopak, Detva prehrala šiesty duel v sérii a figuruje až na jedenástom mieste.

Tipsport liga 2018/2019 – dohrávka 18. kola

nedeľa

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 10. M. Bača (Uram, Uhrík), 13. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) – 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Soós (Maď.) – Jobbágy, Soltész (Maď.), 180 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn – Nádašdi, M. Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, R. Suchý, J. Nemec – Heikkilä, Oško, Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – A. Lištiak, Uhrík, Žiak – A. Tamáši, M. Piatka, Števuliak
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška

Tipsport liga 2018/2019 – 29. kolo

nedeľa

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. L. Nagy (Kafka), 59. L. Nagy (Kafka)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Tvrdoň, Smrek, 3583 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar – L. Nagy, Brophey, Kafka – Suja, Ignatuškin, M. Haščák – Šoltés, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Klíma, Hričina – Jokeľ
Trenčín: M. Valent – D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Luža, Pač – Sojčík, Radivojevič, J. Švec – Bartovič Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, Špankovič

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť (Maď.) 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 12. Beránek (Barta, J. Ručkay), 27. Kučný (Hvila), 42. J. Ručkay (Beránek), 60. Rudolf Huna (J. Ručkay, Kučný) – 22. Terbócs (Odnoga), 59. Terbócs (Burt, J. Dudás)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Müllner – Daniel Konc ml., Šefčík, 503 divákov

Zostavy:
Žilina: Mikoláš – Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Hrazdíra, Žilin – Balej, Podešva, Hvila – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, J. Ručkay, Barta – J. Milý, D. Rehák, Síkela
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Macaulay, Pozsgai – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 27. Pöyhönen (Kytnár, Handlovský), 44. Obdržálek (Šišovský, D. Růžička) – 8. Asselin (Higgs), 60. É. Faille (T. Surový, Nemčík), rozhodujúci sam. nájazd É. Faille
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec – Výleta, Vyšný, 2914 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski – Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Fraser, Holovič – Obdržálek, Špirko, Vandas – P. Zuzin, Mitchell, Kelemen – Michal Chovan, Kytnár, Handlovský – Šišovský, S. Petráš, Andrisík
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, T. Surový, A. Šťastný – R. Varga

HC 07 Detva – HK Poprad 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
Góly: 41. J. Žilka, 43. Murček (Hraško, Puliš), 49. Kuklev (V. Fekiač, Matúš Chovan) – 4. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič), 6. Kundrik (R. Václav), 26. P. Svitana (Fabian, Mlynarovič), 29. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Németh (Maď.) – Krajčík, Árkovics (Maď.), 264 divákov

Zostavy:
Detva: Zalivin (29. Petrík) – Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, Gachulinec – Puliš, P. Valent, M. Surový – J. Žilka, Z. Král, Martin Ďaloga – R. Gašpar, Murček, Ščurko – Giľák, V. Fekiač, Tibenský
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – S. Takáč, Zagrapan, Abdul – R. Macík, L. Paukovček, Belluš – R. Václav, Kundrik, Valigura

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MHC Mikron Nové Zámky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: 17. J. Vas (Szirányi), 18. J. Milam (Magosi, Kulmala), 22. Pance (Kulmala), 37. Magosi (R. Harrison), 47. Pance (J. Vas), 52. Magosi (J. Vas) – 25. Dundáček (J. Jurík, Zbořil), 55. B. Fábry (Ondrušek, Hain)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Bajtek (Nové Zámky) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel – Gajan, Frimmel, 1110 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Dundáček, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hain, Zaťko – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb – Ľ. Buc, Ondrušek, Slávik

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – „Barani“ vyhrali bitku o Hron, Trenčín prehral v Košiciach. V Tipsport lige aj víťazstvá Žiliny a Nitry © SITA Všetky práva vyhradené.