Home > Šport > Hokej > „Barani“ doma opäť zaváhali, Košice dostali päťku a v šlágri Tipsport ligy triumf Slovana

27.9.2019 (Webnoviny.sk) – Až na tretí pokus získali hokejisti Slovana Bratislava po svojom návrate do najvyššej slovenskej súťaže víťazstvo v domácom prostredí. V 6. kole Tipsport ligy slovanisti zdolali súperov zo Zvolena 4:1. Zaskvel sa Tomáš Zigo, autor dvoch gólov a jednej asistencie. Slovan sa vďaka lepšiemu skóre dostal na čelo tabuľky.

Rovnaký počet 12 bodov majú aj Košice a maďarský Miškovec. Na opačnom póle sú Detva a Litovský Milkuláš s 3 bodmi.

“Barani” nestrelili ani gól

Hokejisti Banskej Bystrice momentálne nemajú majstrovskú sezónu. Po prehrách s Košicami a Miškovcom do tretice podľahli na domácom ľade aj Novým Zámkom. A dokonca im nestrelili ani gól.

Piatkový prvý súboj 6. kola Tipsport ligy sa pod Urpínom skončil 0:2. Hostí poslal do vedenia v 17. min český útočník Radim Hruška. Na konečných 2:0 pre Nové Zámky upravil v 33. min Tomáš Urban.

Hráči Nových Zámkov sa po druhom trojbodovom zásahu v sezóne posunuli z jedenásteho na desiate miesto tabuľky. Banská Bystrica je v priebežnej tabuľke šiesta.

Víťazstvo Detvy v Nitre je šokom

Popradčania dosiahli prvé víťazstvo v sezóne na súperovom ľade a hneď u lídra. V maďarskom Miškovci zvíťazili Podtatranci 3:2 vďaka gólu skúseného Patrika Svitanu 31 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Šokom je víťazstvo dosiaľ nevýraznej Detvy u vicemajstra v Nitre 5:3. O prvé tri body Detvancov v tejto sezóne sa zaslúžil najmä Ján Sýkora, autor dvoch gólov a jednej asistencie.

Ani hetrik Jakuba Sukeľa nestačil hokejistom Liptovského Mikuláša, aby zabodovali v Trenčíne. Dukla zvíťazila 6:4 aj vďaka trom bodom českého útočníka Josefa Mikysku (1+2) a dvom gólom Petra Sojčíka.

Košice v Budapešti sklamali fanúšikov

Košičania sklamali svojich fanúšikov. V hlavnom meste Maďarska prehrali s domácim MAC Budapešť 1:5. Zverenci trénera Petra Draisaitla utrpeli iba druhú prehru v tejto sezóne.

Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že prvá tretina sa skončila už po 11:34 min. Na štadióne museli potom opraviť prasknutí plexisklo, preto druhá tretina trvala viac než 28 minút.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji – 6. kolo základnej časti

piatok 27.9. 019:

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 17. Hruška (Bečka), 33. T. Urban (Stupka, Bajtek)

DVTK Jégesmedvék Miškovec – HK Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 18. Reszegh (Beauviller, Dudás), 49. Magosi (Harrison) – 4. Magovac (L. Kozák, P. Svitana), 24. Paukovček (Magovac, L. Kozák), 59. P. Svitana (Bjalončík, Paločko)

HK Nitra – HC 07 Detva 3:5 (1:3, 2:2, 0:0)
Góly: 9. Čaládi, 30. Kollár (Pupák, Nemec), 43. Scheidl (Sloboda, Blackwater) – 7. Török (Fekiač), 16. Andersons (J. Sýkora, Martin Chovan), 18. J. Sýkora (Šišovský), 25. Fekiač (Žilka), 58. J. Sýkora (Šišovský, Zuzin)

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:4 (2:1, 4:1, 0:2)
Góly: 4. Mikyska (Lapšanský), 13. Coughler (Alderson, Mikyska), 25. Alderson (Mikyska, Lapšanský), 30. Sádecký (Chromiak, Štach), 32. Sojčík, 40. Sojčík (Starosta, Bartovič) – 10. J. Sukeľ (Oško), 35. J. Sukeľ (Kriška, Róbert Huna), 46. J. Sukeľ (Kriška, Petran), 53. Rudolf Huna (Richard Huna, Róbert Huna)

Slovan Bratislava – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Zigo (R. Bondra, Meszároš), 23. Zigo (Miklík, Podlipnik), 30. Kukumberg (Abdul, Puliš), 59. Vandas (Zigo, R. Bondra) – 30. McPherson

MAC Budapešť – HC Košice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Góly: 6. Sorfon (McNally, Klempa), 11. Sorfon (Klempa), 45. Stretch (Klempa, K. Nagy), 56. Brance Orbán (Langkow), 60. Pitt (Sorfon) – 56. Majdan (Skokan, Haščák)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – „Barani“ doma opäť zaváhali, Košice dostali päťku a v šlágri Tipsport ligy triumf Slovana © SITA Všetky práva vyhradené.