Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Automobilky chcú priniesť na trh nové elektromobily, počet modelov by sa mal strojnásobiť

Automobilky chcú priniesť na trh nové elektromobily, počet modelov by sa mal strojnásobiť

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Počet modelov elektrických áut, ktoré sú k dispozícii pre spotrebiteľov v Európe, sa podľa odhadov do roku 2021 strojnásobí. Najnovšie údaje ukazujú, že automobilky v roku 2021 budú ponúkať 214 modelov elektrických vozidiel, pričom v závere minulého roku to bolo iba 60 modelov.

Analýza Európskej federácie pre dopravu a životné prostredie (T&E), založená na údajoch výskumnej firmy IHS Markit, tak naznačuje, že výrobcovia áut sú teraz ochotní chopiť sa elektrifikácie áut. Informoval o tom portál bbc.com.

Automobilky prognózujú, že v roku 2021 na trh prinesú 92 úplne elektrických a 118 hybridných modelov. Ak tieto plány dodržia, 22 percent vyrábaných áut by mohlo byť v roku 2025 elektrických. Najväčšie závody na výrobu elektromobilov majú byť v Nemecku, Francúzsku, Španielsku a Taliansku.

Viac k témam: automobilky, elektromobily
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilky chcú priniesť na trh nové elektromobily, počet modelov by sa mal strojnásobiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Top