Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

Zdieľaj tento článok

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Najväčší zamestnávateľ v Žilinskom kraji KIA Motors Slovakia neplánuje v blízkej budúcnosti prepúšťať zamestnancov zo svojho závodu v Tepličke nad Váhom.


Chcú zlepšiť pracovné podmienky

Podľa slov hovorcu automobilky Jána Žgravčáka sa, práve naopak, snažia zlepšiť pracovné podmienky. “Čísla aktuálne nehovoria o tom, že by nás možná hospodárska kríza zasahovala. U nás je priorita udržania zamestnanosti, neplánujeme prepúšťať,“ uviedol pre agentúru SITA.


KIA Motors Slovakia v závode v Tepličke nad Váhom, prepustila na začiatku tohto roka 27 zamestnancov z aktuálneho počtu 3 800. Ako uviedla, dôvodom bol klesajúci záujem o vozidlá s naftovým motorom a museli optimalizovať miesto pri výrobných linkách v hale.

Konflikt s odborármi

V januári sa však zamestnanci automobilky na sociálnych sieťach vyjadrili, že na výpoveď neboli vopred upozornení a všetko sa odohralo v pomerne krátkom čase. KIA sa tak dostala do konfliktu s odborármi, ktorí tvrdili že porušili Zákonník práce.

Porušená mala byť najmä podmienka, že automobilka zamestnancom neponúkla inú prácu a obvinená bola aj z diskriminácie, že prepustila zamestnancov na základe národnosti. Podľa zákona totiž mali uprednostniť slovenských zamestnancov.

Viac k témam: Kia Motors Slovakia, prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top