Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Automobilka General Motors sa chystá zatvoriť závod v Kanade a prepustí tisíce zamestnancov

Automobilka General Motors sa chystá zatvoriť závod v Kanade a prepustí tisíce zamestnancov

DETROIT 26. novembra (WebNoviny.sk) – Americká automobilka General Motors sa chystá zatvoriť závod v Kanade, čo bude znamenať zrušenie približne 2 500 pracovných miest. Zdroj oboznámený s problematikou pre agentúru AP uviedol, že zatvorenie závodu v Kanade je iba začiatkom oveľa širšej reštrukturalizácie.

Firma sa totiž pripravuje na nasledujúci pokles ekonomiky, zmeny v obchodných zmluvách v súlade s administratívou prezidenta Donalda Trumpa a potenciálne clá na dovoz automobilov. Osoba, ktorá informovala agentúru AP, hovorila pod podmienkou zachovania anonymity.

General Motors potrebuje prebudovať spoločnosť, pretože presúva svoju pozornosť na hybridné vozidlá s nižšími emisiami. Ide o technológiu, ktorá nie je v kanadskom závode GM v popredí. General Motors otvoril svoj závod v Kanade v meste Oshawa neďaleko Toronta v roku 1953.

Viac k témam: Donald Trump, General Motors (GM), závod
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka General Motors sa chystá zatvoriť závod v Kanade a prepustí tisíce zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top