Ste tu
Home > Šport > Futbal > Arsenal sa obáva o bezpečnosť Özila a Kolašinaca, v Premier League proti Dúbravkovi nenastúpia

Arsenal sa obáva o bezpečnosť Özila a Kolašinaca, v Premier League proti Dúbravkovi nenastúpia

10.8.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu sa v úvode novej sezóny anglickej Premier League budú musieť zaobísť bez dvojice Mesut Özil – Sead Kolašinac.

Bezpečnostné dôvody

Obaja hráči, ktorí boli pred dvoma týždňami obeťami lúpežného prepadnutia, nie sú v kádri „kanonierov“ na nedeľňajší zápas v Newcastli proti mužstvu slovenského brankára Martina Dúbravku.

Londýnsky klub informoval, že za absenciou dua legionárov sú bezpečnostné dôvody, keďže polícia vyšetruje ďalšie incidenty.

Scéna ako z akčného thrilleru

Kolašinac a Özil zažili scénu ako z akčného thrilleru. V Londýne ich prepadli neznámi maskovaní muži, ktorí ich zablokovali na mopedoch a chceli ich olúpiť. Bosniansky ľavý obranca Kolašinac však ukázal pravú balkánsku nebojácnosť.

Na videu, ktoré sa rýchlo šírilo sociálnymi sieťami je vidieť, ako sa postavil útočníkom, pričom jeden z nich držal v ruke nôž. Futbalistom sa našťastie nič nestalo, ale odvtedy nenastupovali ani v prípravných zápasoch.

Rozhodli sme sa pre tento krok po ďalších bezpečnostných incidentoch, ktoré vyšetruje polícia, a po rozhovoroch s hráčmi a ich zástupcami,“ vysvetlili predstavitelia Arsenalu.

Viac k témam: FC Arsenal, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Arsenal sa obáva o bezpečnosť Özila a Kolašinaca, v Premier League proti Dúbravkovi nenastúpia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top