Ste tu
Home > Spravodajstvo > APRÍLOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

APRÍLOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

Aprílový špeciál

Nový mesiac apríl práve začal. Ty si už teraz pohodlne môžeš pozrieť kalendár udalostí na celý mesiac apríl dopredu. Stačí sa pozrieť na našu hlavičku. To však nie je všetko. Opäť sme si pre teba pripravili výber 10 udalostí, týkajúcich sa Trebišova, ktoré by si si nemal/a nechať ujsť. Tak poďme spolu na to!


2. a 3. apríla, Hádzanárske zápasy mladších a starších dorastencov

Náš aprílový špeciál štartuje hádzaná, ktorá má v Trebišove dlhú tradíciu. Keby boli okolnosti iné, trebišovské hádzanárske Áčko mohlo patriť medzi slovenskú elitu. Žiaľ, dnes ani neexistuje. Má však skvelých nasledovateľov – dorastencov, ktorí hrajú v hornej polovici svojich líg. Už 2. a 3. apríla privítajú na domácej palubovke súperov z Levoče a tímu Stupava – Malacky. Zaslúžia si podporu.


10. a 24. apríla, Zápasy futbalového FK Slavoj Trebišov

Slavoj vstúpil do jarnej časti sezóny výborne. Po troch zápasoch sa odlepil zo dna tabuľky, získal v nich šesť bodov a ešte nedostal gól. Dnes sa predstaví v Giraltovciach, no už 10. apríla o 15:30 hod. privíta doma Vyšné Opátske a 24. apríla o 16:00 zas Slovan Sabinov. Ak si správny futbalový fanúšik, na tribúne by si nemal chýbať.

10. apríla o 19:00, Divadelná hra Všade dobre

Na trebišovské divadelné dosky prídu herci známi z televíznych obrazoviek. Pavol Topoľský, Zuzana Tlučková a Rasťo Piško, ktorí s určitosťou zabavia a rozosmejú aj náročnejšie publikum. Myslíme si, že ak potrebuješ kultúrne vyžitie sa, tu by si nemal chýbať a dátum 10. apríl si poriadne poznačiť v kalendári.

16. apríla od 11:00 do 16:00 hod, Tour de Tokaj

Veľkolepá akcia, aká tu ešte nebola. Dostaneš príležitosť otestovať svoje bežecké i cyklistické zdatnosti a to všetko v krásnom prostredí tokajských viníc, ktoré patria medzi najkrajšie a najuznávanejšie na svete. Ak chceš vedieť viac informácií, stačí jeden klik TU.

19. apríla, Slávnostná kolaudácia múzea

Konečne sme sa dočkali. Kaštieľ a jazdiareň v Trebišove dostali nové šaty. Do vynovených priestorov sa vráti život a ruch už 19. apríla, kedy je naplánovaná slávnostná kolaudácia. Ak prídeš, neoľutuješ. Nie len, že uvidíš krásne priestory a exteriér, odnesieš si určite aj celú kopu krásnych zážitkov.

21. až 22. apríla, XIX. Divadelný Trebišov

Už devätnásty ročník obľúbeného divadelného podujatia s názvom Divadelný Trebišov je na programe práve v Apríli. Dni, kedy sa na doskách stretnú predstavitelia rôznych typov divadiel z celého Slovenska sa nezadržateľne blížia a my sme si istí, že každý, kto tam príde, si nájde a vychutná svoju šálku kávy v podaní akéhokoľvek divadla. My tam budeme tiež. Uvidíme sa?

27. až 28. apríla, Trebišovský jarný trh

Nezameniteľná trhová atmosféra zaiste vytiahne do ulíc mnoho Trebišovčanov. Trebišovský jarný trh zas oficiálne privíta jar. Príď sa aj ty prejsť trhovou uličkou. Možno nájdeš niečo zaujímavé a pri stánkoch s občerstvením určite stretneš niekoho známeho. Niet nad to, stretnúť dobrých kamarátov.

29. apríla, Finále súťaže Miss Slovensko 2016

Aj keď je to udalosť, ktorá sa neodohrá priamo v Trebišove, zaradili sme ju tu kvôli tomu, že v nej bude mať Trebišov zastúpenie. A to v podobe Nikoly Hatrákovej, ktorá pre nás prednedávnom poskytla rozhovor. My ju budeme určite sledovať, fandiť jej a podporovať ju. Môžeš to urobiť aj ty, ak chceš.

30. apríla o 16:00 hod., Stavanie mája

Predvečer prvého mája bude neodmysliteľne patriť stavaniu mája rovnako, ako tomu bolo aj minulý rok. Tohto roku sa začína 30. apríla o 16:00 hod. na Mariánskom námestí. Kultúrny zážitok určite prinesú folklórne súbory i samotný obraz postaveného mája, ktorý minulý rok našiel svoje miesto na kruhovom objazde v centre mesta.

Počas celého apríla, Program v Kine Slávia

Trebišovské kino Slávia je v aprílovom premietaní skutočne bohaté. Pre divákov si pripravilo viacero filmov, ktoré stoja za to. Pre milovníkov komédie sa bude premietať film Moja tučná grécka svadba 2, či Ocko je doma. Klasikov poteší film Agáva s fenomenálnym Milanom Lasicom. Diskusiu podľa nášho názoru vyvolá film V mene Krista, či Londýn v plameňoch. Kompletný aprílový program kina Slávia nájdeš v našom trebišovskom kalendári udalostí.

 


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top