Ste tu
Home > Kultúra > APRÍLOVÉ KINO SLÁVIA

APRÍLOVÉ KINO SLÁVIA

Zdieľaj tento článok

Kino Slávia pokračuje v premietaní aj v mesiaci apríl. Počas marca sme si predstavili viacero filmových noviniek na čele s novým spracovaním Tomb Raider a Backstage. Na čo sa ale môžeme tešiť v prvých aprílových týždňoch?


Apoštol Pavol

5. apríla, (štvrtok) o 19:00
7. apríla, (sobota) o 19:30


Počas prenasledovania kresťanov na začiatku nášho letopočtu je Pavol uväznený rímskym cisárom Nerom. V tmavej, chladnej cele bojuje s hladom, samotou, no tiež s výčitkami svedomia z vlastnej farizejskej minulosti. Jeho jediným verným spoločníkom ostal Lukáš, ktorý počas svojich návštev v Pavlovej cele spisuje zážitky a učenie muža, ktorý sa stal neskôr známym ako Apoštol národov.


Stratili sme Stalina

6. apríla (piatok) o 19:00
8. apríla (nedeľa) o 19:30

Veľký vodca padol. Priamo na koberec. Volá sa Stalin. Nad jeho mŕtvolou začína tragikomický boj o nástupníctvo. Súdruhovia z politbyra sa pomaly zbavujú mnohoročného strachu a má sa začať načo pozerať. Ak sa vám to nezdá ako dostatočne dôvtipná zápletka, tak verte, že film Stratili sme Stalina vo svojej tradičnosti a schopnosti uťahovať si z veľkých vecí je vtipný veľmi. V Rusku tento film zakázali.


Deň čo deň

8. apríla (nedeľa) o 17:30
11. apríla (streda) o 19:00

Romantický film Deň čo deň, nakrútený podľa úspešného bestselleru Davida Levithana, rozpráva príbeh 16-ročného dievčaťa Rhiannon, ktorá sa zamiluje do niekoho, kto sa prebúdza každý deň v inom tele a každý deň žije život niekoho iného. S pocitom, že sú si súdení, sa deň čo deň snažia nájsť jeden druhého, bez toho, aby vedeli, čo alebo koho im prinesie budúci deň. Čím viac sa milujú, tým viac je ťažšie zmieriť sa so skutočnosťou, že jeden z nich je každých 24 hodín niekým iným. Teraz musia čeliť najťažšiemu rozhodnutiu, aké kedy museli urobiť …

Zdroj: Kino Slávia

Zdieľaj tento článok

Top