Home > Správy > Slovensko > Anketu Najväčší Slovák vyhral Milan Rastislav Štefánik, v Top 3 aj Ľudovít Štúr a Anton Srholec

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – V ankete Najväčší Slovák vyhral Milan Rastislav Štefánik. Diváci a diváčky mu poslali viac ako 49-tisíc sms hlasov, pričom celkovo ich do finálnej časti ankety prišlo viac ako 108-tisíc. Na druhom mieste skončil Ľudovít Štúr a prvú trojicu uzatvára Anton Srholec.

Za Štefánika hlasovali aj študenti

Súčasťou ankety bolo aj hlasovanie gymnazistov Najväčší Slovák – Mladá voľba, kde bolo rovnaké poradie na prvých troch miestach. Stredoškoláci hlasovali počas diskusií na školách. Tie sa uskutočnili v apríli na dvanástich slovenských gymnáziách.

Prvomájový galavečer bol vyvrcholením ankety, ktorú spustilo RTVS na jeseň 2018. V prvej časti mohli diváci a diváčky poslať hlas ľubovoľnej osobnosti.

Do 1. januára bolo známych sto osobností, ktoré sa v diváckom hlasovaní umiestnili na priečkach 1 – 100, a prvá desiatka pokračovala vo finálovej fáze ankety.

Dokumenty a diskusie s odborníkmi

Počas nej, od januára do 1. mája, odvysielala RTVS desať dokumentov a diskusií o jednotlivých osobnostiach z Top 10. V nej obhajcovia predstavili desať dôvodov, prečo práve ich osobnosť by sa mala stať tým najväčším Slovákom.

Po subjektívnom dokumente nasledovala diskusia s odborníkmi, ktorí neraz polemizovali či vyvrátili dôvody obhajcu z dokumentu. Informácie agentúre SITA poskytla Silvia Turnerová zo sekcie marketingu a komunikácie RTVS.

Viac k témam: anketa Najväčší Slovák, Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Anketu Najväčší Slovák vyhral Milan Rastislav Štefánik, v Top 3 aj Ľudovít Štúr a Anton Srholec © SITA Všetky práva vyhradené.