Home > Šport > Angelique Kerberová si na WTA Finals udržala nádej na postup, Naomi Osaková prehrala ďalší zápas

SINGAPUR 24. októbra (WebNoviny.sk) – Nemecká tenistka Angelique Kerberová nasadená ako prvá zvíťazila za 150 minút 6:4, 5:7, 6:4 nad turnajovou trojkou Naomi Osakovou z Japonska v prvom z dvoch stredajších stretnutí v základnej Červenej skupine na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (21. – 28. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub).

V rovnakej skupine je v stredu ešte na programe zápas Sloane Stephensová (USA-5) – Kiki Bertensová (Hol.-8). Stephensová potrebuje víťazstvo vo dvoch setoch, aby sa kvalifikovala do semifinále. Ak zvíťazí Bertensová, stane sa dokonca víťazkou skupiny rovnako s istotou postupu.

Vo štvrtok sa rozbehne súťaž deblistiek. V prvých štvrťfinálových zápasoch sa proti sebe postavia Andrea Sestini-Hlaváčková, Barbora Strýcová (ČR-3) a Andreja Klepačová, María José Martínezová Sánchezová (Slov./Šp.-8). Štvrtkový program uzavrie súboj Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-1) – Nicole Melicharová, Květa Peschkeová (USA/ČR-7).

WTA Finals – Červená skupina

Angelique Kerberová (Nem.-1) – Naomi Osaková (Jap.-3) 6:4, 5:7, 6:4 za 150 minút

Zostávajúci stredajší program Červenej skupiny:
Sloane Stephensová (USA-5) – Kiki Bertensová (Hol.-8)

Tabuľka Červenej skupiny:

1. Stephensová 1 1 0 2:1 17:12 1
2. Kerberová 2 1 1 3:3 30:28 1
3. Bertensová 1 1 0 2:1 13:13 1
4. Osaková 2 0 2 2:4 27:34 0
Legenda: poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.
Doterajšie výsledky: Sloane Stephensová (USA-5) – Naomi Osaková (Jap.-3) 7:5, 4:6, 6:1, Kiki Bertensová (Hol.-8) – Angelique Kerberová (Nem.-1) 1:6, 6:3, 6:4

Tabuľka Bielej skupiny:

1. Svitolinová 2 2 0 4:1 26:18 2
2. Kar. Plíšková 2 1 1 3:2 24:20 1
3. Wozniacka 2 1 1 2:3 22:25 1
4. Kvitová 2 0 2 1:4 19:28 0
Doterajšie výsledky: Elina Svitolinová (Ukr.-6) – Petra Kvitová (ČR-4) 6:3, 6:3, Karolína Plíšková (ČR-7) – Caroline Wozniacka (Dán.-2) 6:2, 6:4, Caroline Wozniacka (Dán.-2) – Petra Kvitová (ČR-4) 7:5, 3:6, 6:2, Elina Svitolinová (Ukr.-6) – Karolína Plíšková (ČR-7) 6:3, 2:6, 6:3

Viac k témam: Angelique Kerberová, Naomi Osaková, WTA Finals
Zdroj: Webnoviny.sk – Angelique Kerberová si na WTA Finals udržala nádej na postup, Naomi Osaková prehrala ďalší zápas © SITA Všetky práva vyhradené.