Ste tu
Home > Správy > Andrej Babiš navrhne, aby Česko nepodpísalo pakt OSN o migrácii

Andrej Babiš navrhne, aby Česko nepodpísalo pakt OSN o migrácii

Zdieľaj tento článok

PRAHA 1. novembra (WebNoviny.sk) – Český premiér Andrej Babiš bude navrhovať, aby Česká republika odstúpila od globálneho paktu OSN o migrácii a nepodpisovala ho rovnako ako Rakúsko alebo Maďarsko. “Mne sa to nepáči, chcem viesť s koaličným partnerom o tom debatu,” povedal premiér Babiš v Snemovni. Vadí mu stieranie rozdielov medzi legálnou a nelegálnou migráciou. “Spojené štáty odstúpili, Maďarsko, v Poľsku tiež o tom vedú debaty, teraz Rakúsko,” rekapituloval premiér.


Pakt o migrácii má byť oficiálne prijatý na ministerskej schôdzke tento rok v decembri v marockom meste Marrákeš. “Tento dokument je absolútne proti bezpečnostným záujmom Maďarska,” vyhlásil v lete maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó s tým, že dohoda je hrozbou pre celý svet.


USA sa z rokovania o pakte stiahli minulý rok. Prezident Donald Trump vtedy povedal, že je nezlučiteľný s migračnou politikou Washingtonu. Rakúsko od paktu odstúpilo v stredu. Kritici paktu tvrdia, že poskytne pozvanie do Európy miliónom ďalších utečencov, uvádza portál iDNES.cz.

Viac k témam: Andrej Babiš, migrácia, OSN
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrej Babiš navrhne, aby Česko nepodpísalo pakt OSN o migrácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top