Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > American Airlines po haváriách Boeingu ruší veľké množstvo plánovaných letov

American Airlines po haváriách Boeingu ruší veľké množstvo plánovaných letov

NEW YORK 25. marca (WebNoviny.sk) – Najväčší americký letecký prepravca American Airlines po tragických haváriách lietadla Boeing 737 Max 8 počas nasledujúcich štyroch týždňov zruší veľký počet plánovaných letov.

Spoločnosť o tom informovala v nedeľu. Rozhodnutie znamená, že v období do 24. apríla odpadne každý deň asi 90 plánovaných letov.

Tragické havárie Boeingu

Aerolinky rušia lety v čase, kedy sa vyšetrovatelia usilujú zistiť príčinu nedávnej havárie lietadla 737 Max 8 v Etiópii, pri ktorej zahynulo 157 ľudí.

Išlo už o druhú tragickú nehodu tohto stroja v priebehu piatich mesiacov. V októbri sa v Indonézii zrútil rovnaký stroj spoločnosti Lion Air, pričom o život prišlo 189 ľudí. American Airlines majú vo svojej flotile 24 lietadiel Boeing 737 Max 8.

Prevádzku pozastavili desiatky krajín

Hoci zatiaľ neexistuje definitívny dôkaz, že medzi haváriami strojov spoločností Ethiopian Airlines a Lion Air je súvislosť, francúzski experti analyzujúci údaje z čiernej skrinky letu Ethiopian Airlines uviedli, že úvodné vyšetrovanie poukazuje na „jasné podobnosti„.

Vyšetrovatelia plánujú zverejniť predbežnú správu o havárii lietadla Ethiopian Airlines do polovice apríla.

Prevádzku lietadiel typu Boeing 737 MAX 8 vo svojom vzdušnom priestore už pozastavili alebo zakázali desiatky krajín vrátane celej Európskej únie a Spojených štátov.

Viac k témam: American Airlines, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – American Airlines po haváriách Boeingu ruší veľké množstvo plánovaných letov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top