Ste tu
Home > Ekonomika > Nemecko neustúpi z podmienky 48-hodinového testu na COVID-19 pre kamionistov, Korčok je nespokojný

Nemecko neustúpi z podmienky 48-hodinového testu na COVID-19 pre kamionistov, Korčok je nespokojný

Zdieľaj tento článok

18.2.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 18. februára 16:50


Nemecko v tejto chvíli neustúpi z podmienky 48-hodinového testu pre kamionistov a vodičov individuálnej dopravy. Pred rokovaním vlády to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS). V nadväznosti na zavedenie prísnejších pravidiel pre vstup do Nemecka sa v stredu z iniciatívy ministra Korčoka uskutočnilo rokovanie šéfov diplomacií Slovenska, Česka a Rakúska s nemeckým partnerom Heikom Maasom.


Budú hľadať riešenie

Tomu tlmočili znepokojenie z nemeckých opatrení, v dôsledku ktorých dochádza k ohrozeniu dodávateľských reťazcov. „V tejto chvíli sme nenašli na nemeckej strane súhlas s tým, aby sa test, ktorý predkladajú vodiči, buď úplne zrušil, čo je náš návrh, alebo predĺžila jeho platnosť zo 48 na 72 hodín,“ priblížil Korčok.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že s výsledkom rokovania spokojný nie je. „Dal som inštrukciu našim zástupcom v Bruseli, aby sme pokračovali a otvárali túto otázku aj na pôde Európskej únie a spoločnými silami hľadali riešenie, ktoré nebude spôsobovať tieto problémy,“ uzavrel Korčok.

Dôležité je hľadať riešenia

„Všetci rozumieme obavám zo šírenia nových mutácií vírusu naprieč Európou. Musíme sa ale snažiť zavádzať len také opatrenia, ktoré nebudú narúšať dodávateľské reťazce a umožnia fungovanie dohodnutých zelených pruhov (tzv. Green Lanes) na zabezpečenie plynulého pohybu tovarov,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Partneri sa zhodli, že v aktuálnej pandemickej situácii je potrebné postupovať obozretne, ale zároveň je dôležité hľadať riešenia k zachovaniu fungovania jednotného trhu a predchádzaniu neúnosných dopravných situácií na hraniciach.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, medzinárodná preprava tovarov
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko neustúpi z podmienky 48-hodinového testu na COVID-19 pre kamionistov, Korčok je nespokojný © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top