Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Aktualizované: Voľby v Medzanoch sa predĺžia, opitý muž zobral volebnú urnu a hodil ju na cestu

Aktualizované: Voľby v Medzanoch sa predĺžia, opitý muž zobral volebnú urnu a hodil ju na cestu

aktualizované: 16. marca 21:11


BRATISLAVA 16. marca (WebNoviny.sk) – V obci Medzany v Prešovskom okrese sa hlasovanie predĺži o viac ako hodinu. Pre médiá to potvrdilo ministerstvo vnútra.

Skrýval sa v kríkoch

Podľa medializovaných informácií v popoludňajších hodinách osoba pod vplyvom alkoholu zobrala volebnú urnu z miestnosti a hodila ju na cestu. Na mieste preto zasahovali policajti.

„Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva v Prešove, ktorý vykonáva všetky potrebné procesné úkony,“ uviedla pre agentúru SITA krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Ako Polícia SR ďalej informovala na svojej facebookovej stránke, policajti muža chytili, keď sa skrýval v kríkoch. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda.

Musia predĺžiť hlasovanie v obci

Voľby boli prerušené v čase od 18:50 do 20:06. „Volič odcudzil hlasovaciu urnu aj s hlasovacími lístkami, vyniesol ju z miestnosti, pričom došlo k jej poškodeniu,“ povedala médiám riaditeľka odboru volieb MV SR Eva Chmelová s tým, že počas jednej hodiny a 16 minút bolo potrebné overiť, či nedošlo k odcudzeniu lístkov alebo manipulovaniu hlasovania.

„O túto dobu je potrebné predĺžiť aj hlasovanie v obci,“ povedala Chmelová s tým, že zároveň je potrebné predĺžiť aj moratórium. Predĺženie sa už totiž týka dvoch okrskov, druhým je okrsok v Malackách.

Moratórium sa preto predlžuje do 23:16, až po skončení moratória začne štatistický úrad zverejňovať výsledky 1. kola prezidentských volieb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Viac k témam: alkohol, Polícia SR, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Voľby v Medzanoch sa predĺžia, opitý muž zobral volebnú urnu a hodil ju na cestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top