Ste tu
Home > Správy > Aktualizované: Nepokoje vo väznici v Altamire si vyžiadali 57 obetí, šestnásť z nich malo odrezané hlavy

Aktualizované: Nepokoje vo väznici v Altamire si vyžiadali 57 obetí, šestnásť z nich malo odrezané hlavy

30.7.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. júla 7:59

Boje zločineckých gangov vo väzení v meste Altamira na severe Brazílie si vyžiadali 57 mŕtvych, pričom 16 z nich bolo sťatých. Informovali o tom zástupcovia väznice.

Mnoho ľudí sa udusillo

Boje vypukli medzi členmi gangu Comando Vermelho sídliaceho v Riu de Janeiro a miestnej skupiny známej ako Comando Classe A.

Tí podpálili celu v časti väzenia, kde bola umiestnená skupina z Ria. Požiar sa rýchlo rozšíril a mnoho ľudí sa udusilo. Väzni vzali dvoch dozorcov ako rukojemníkov, neskôr ich však prepustili.

Preplnené väznice

V Brazílii je vo väzeniach zhruba 700-tisíc ľudí, čo je tretí najväčší počet na svete. Krajina sa pritom potýka s preplnenými väznicami.

Väzenské zariadenie v Altamire má maximálnu kapacitu 163 osôb, žilo v ňom však až 343 väzňov. Násilie vo väzniciach je v Brazílii bežné a k stretom medzi konkurenčnými gangmi dochádza často.

Viac k témam: gang, nepokoje, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Nepokoje vo väznici v Altamire si vyžiadali 57 obetí, šestnásť z nich malo odrezané hlavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top