Ste tu
Home > Šport > AKO SA DARÍ HÁDZANÁROM?

AKO SA DARÍ HÁDZANÁROM?

Sleduješ hádzanú? Nie? Mal by si začať! Pri súčasnej zlej situácií športu v Trebišove sú hádzanári výnimkou. Samozrejme píšeme o dorastencoch, keďže A-tím v meste nie je.  


Prečo vlastne mužský hádzanársky tím neexistuje je niečo, čo určite trápi viacero ľudí. Nie je to však téma tohto textu, ale možný námet na iný článok. Preto sa poďme venovať tomu čo reálne funguje a má výsledky. Tým niečim sú mužstvá staršieho a mladšieho dorastu. Od tohto momentu im budeme venovať našu pozornosť a snažiť sa mapovať ich výsledky v 1. dorasteneckej lige.


Keďže súťaže sú už v plnom prúde, najprv dožeňme čo sme zmeškali a pozrime sa ako sa chlapcom darí. Oba tímy majú od začiatku súťaže odohraných 7 zápasov. Lepší bodový zisk zatiaľ majú na svojom konte mladší dorastenci. Tí získali 12 bodov a aktuálne sa držia na treťom mieste za 14-bodovými Topoľčanmi a Modrou. Už z ich pozície v tabuľke je jasné, že chalani sú jedným z najlepších tímov v súťaži a možno aj jedným z favoritov. Keďže sa jedná o majstrov Slovenska z roku 2014 v žiackej kategórii, nie je predchádzajúce tvrdenie vôbec prehnané.

Najaktuálnejším výsledkom je ich víťazstvo v Stupave v pomere 39:33. Chlapci od začiatku zápasu diktovali tempo a neustále boli vo vedení, ktoré kontrolovali až do konca zápasu. K zápasu sa vyjadril aj tréner Stupavčanov Rudo Draškovič: Dnes sme odohrali zápas proti kvalitnému súperovi z Trebišova, ktorý hral modernú hádzanú. Ich hra bola založená na naväzovaní našich hráčov s postupným uvoľňovaním spoluhráčov. Spokojný som s nasadením a obranou v prvom polčase od 15. minúty, kedy sme súpera stiahli na 4 góly. Škoda, že sme tak nezačali aj druhý polčas. Namiesto toho sme zbytočne stratili loptu, ktorú sme hneď odovzdali a súpera tak postavili na nohy a dodali mu pohodu v hre.“ (Zdroj: http://www.hctatranstupava.sk/) Aj toto vyjadrenie súpera je určite dôkazom toho, že trebišovský dorast vzbudzuje rešpekt.

Ml. dorastenci: Stupava, Malacky – MHK Slavoj Trebišov 33:39 (17:22)
Zdroj: http://www.hctatranstupava.sk/

 

Starší dorast je momentálne v presnom strede tabuľky. Okupuje šieste miesto v súťaži s jedenástimi účastníkmi. Na svojom konte má 6 bodov za 3 výhry. Zatiaľ posledný zápas hrali taktiež 17.10. v Stupave a nadviazali na svojich mladších spoluhráčov. Vyhrali o 17 gólov, konečný výsledok stretnutia bol 39:22 v prospech Trebišova. Aj k tomuto stretnutiu sa vyjadril tréner Stupavčanov Draškovič: Proti starším dorastencom Trebišova sme kľudne mohli vyhrať, to by sme ale museli chcieť všetci. Niekto chcel, niekomu to bolo úplne jedno – tak sa doma pred svojimi divákmi nehrá. Niektorí hráči by si mali uvedomiť, že musíme všetci ťahať za jeden povraz. Ak by sme nechali na ihrisku všetko, body by neboli nereálne.“ (Zdroj: http://www.hctatranstupava.sk/) Podľa vyjadrenia trénera si v zápase starších dorastencov zrejme domáci verili viac ako proti mladším chlapcom, ale výsledok to vôbec neodzrkadlil. Ten bol určite z veľkej časti zásluhou kvalít hráčov Slavoja a 17 gólový rozdiel je toho dosť jasným dôkazom.

St. dorastenci: Stupava, Malacky – MHK Slavoj Trebišov 22:39 (10:19)
Zdroj: http://www.hctatranstupava.sk/

 

Trebišovčania naladení dobrými výsledkami sa najbližšie predstavia v domácom prostredí už túto nedeľu, teda 25.10.2015 od 16:00. Súperom budú Košice. Chceš vedieť ako to dopadne? Čas už poznáš, miestom zápasov je Mestská športová hala v Trebišove. Tak príď sa pozrieť!

St Ml dorast


Top