Ste tu
Home > Kultúra > AKÉ FILMY PONÚKA KINO SLÁVIA TENTO TÝŽDEŇ?

AKÉ FILMY PONÚKA KINO SLÁVIA TENTO TÝŽDEŇ?

Kino Slávia, ktoré bolo znovuotvorené ešte len v minulom roku (článok o otvorení TU ) si pre milovníkov filmov pripravilo viaceré zaujímavé novinky. Najhorúcejšou sa zdá byť snímok “V hlave”, ktorý sa bude premietať aj v 3D! V tomto článku ti ich aspoň trošku priblížime a predstavíme. Nakoniec sa možno uvidíme v kine! 


V hlave (Inside Out)

STREDA, 26. augusta o 20:00 v 3D
ŠTVRTOK, 27. augusta o 17:30 v 2DObdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok. A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu.

Griswoldovci (Vacation)

ŠTVRTOK, 27. augusta 2015 o 20:00 v 2D
PIATOK, 28. augusta 2015 o 17:30 v 2D


Na vaše bránice čoskoro zaútočí ďalšia generácia známej filmovej rodinky Griswoldovci. V hlavných úlohách filmu Griswoldovci od New Line Cinema, sa predstavia Ed Helms („The Hangover“ filmy) a Christina Applegate („Anchorman“ filmy), ktorí zoberú rodinu na cestu, kde spoločne zažijú ďalšie bláznivé dobrodružstvo. Film je debutom dua Jonathan Goldstein & John Francis Daleys. Rusty Griswold sa podľa vzoru svojho otca rozhodne pre upevnenie rodinných väzieb, rozhodne sa prekvapiť svoju ženu Debbie a ich dvoch synov Jamesa a Kevina a zobrať ich do najobľúbenejšieho amerického zábavného parku Wally World.

Hitman: Agent 47

PIATOK, 28. augusta o 20:00 v 2D


Film Hitman: Agent 47 sa sústredí na elitného nájomného vraha, ktorý bol pomocou genetiky stvorený ako dokonalý stroj na zabíjanie. Poznajú ho len podľa posledných dvoch čísel na čiarovom kóde, ktoré má vytetované na zadnej strane krku. Agent 47 je vyvrcholením desaťročného výskumu – a jeho existencia nadväzuje na štyridsaťšesť pred ním klonovaných agentov obdarených nebývalou silou, rýchlosťou, vytrvalosťou a inteligenciou. Posledným cieľom Agenta 47 je korporácia, ktorá chce vytvoriť armádu zabijakov, ktorých schopnosti predurčujú dokonca aj jeho vlastné. Skutočne poriadna dávka akcie zaručená!

Popoluška (Cinderella)

SOBOTA, 29. augusta o 18:00 v 2D


Dej snímku Popoluška sleduje osudy mladej Elly (Lily James), ktorej otec, kupec, sa po smrti jej matky znovu ožení. Ella, ktorá s radosťou podporuje svojho otca, sa snaží k svojej novej macoche (Cate Blanchett) a jej dcéram Anastázii (Holliday Grainger) a Driselle (Sophie McShera) správať ústretovo, a túži po tom, aby sa vo svojom novom domove cítili dobre. Keď ale Ellin otec nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť svoje novej žiarlivej a krutej rodiny. Neskôr sa z nej stáva samotná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej ostatní posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým je nútená čeliť, Ella nestráca nádej a je rozhodnutá splniť posledné želanie svojej matky, aby vždy bola “odvážna a dobrá”. Nemieni prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. A potom je tu ešte ten pohľadný cudzinec, s ktorým sa stretla v lesoch. Ella, ktorá nemá najmenšie tušenie, že sa v skutočnosti jedná o princa, nie o púheho učňa zo zámku, má pocit, že konečne stretla spriaznenú dušu. Čoskoro nato sa zdá, že by sa na ňu konečne mohlo usmiať šťastie. Na zámocký ples sú pozvané všetky dievčatá zo širokého okolia a Ella sa teší, že by sa mohla znovu stretnúť s okúzľujúcim Kitom (Richard Madden). Jej macocha ale návštevu plesu jej zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých správnych rozprávkach, pomoc je na dosah ruky a objavuje sa vľúdna žobráčka (Helena Bonham-Carter), ktorá pomocou dyne a niekoľkými myšmi – Popoluškin život navždy zmení.

Uuups! Noe zdrhol… (Ooops! Noah is gone…)

NEDEĽA, 30. augusta o 17:00 v 2D 


Je koniec sveta! Blíži sa obrovská povodeň, dostatočne veľká na zahubenie všetkého života na Zemi. Tvorčekovia Dejv a jeho syn Finík, dvaja malý raťafáci, sa dostali do Noemovej archy na poslednú chvíľu za pomoci grumpíkú Lísky a jej dcéry Ley. Keď však archa odpľúva, Finík a Lea na nej omylom nie sú. Pravé dobrodružstvo tak pre nich práve začína. Pri hľadaní cesty naspäť na archu budú musieť spoločne premôcť nielen istých nepriateľov, ale aj nájsť nových kamarátov a uvedomiť si, na čom v živote skutočne záleží. Podarí sa Finíkovi zachrániť život otcovi a zaistiť sympatickým raťafákom miesto na arche?

Navždy mladá (The Age of Adaline)

NEDEĽA, 30. augusta 2015 o 20:00 v 2D


Ani nie tridsaťročná Adaline havaruje so svojim autom a stane sa zázrak – nie len, že nehodu prežije, ale naviac už nikdy nezostarne ani o jediný deň a žije ďalších 80 rokov. Večná mladosť sa však neskôr prejaví ako prekážka v bežnom živote. Adaline bezmocne sleduje, ako jej dcéra starne, až je staršia než Adaline. Dlhodobo nemôže prežívať lásku a nakoniec zostáva úplne sama. Po rokoch samoty sa v Adalinom živote objavuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do ktorého sa zamiluje. Všetko vyzerá idylicky, ale len do chvíle, než sa Adaline stretne s otcom svojho priateľa – Williamom (Harrison Ford). William totiž v Adaline spozná dievča, ktoré pred rokmi miloval…

Zdroj: oficiálne texty distribútora
Video: youtube.com


Top