Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Agresívny recidivista Marcel pôjde do väzenia, svoju tehotnú družku udrel do tváre a bil po chrbte

Agresívny recidivista Marcel pôjde do väzenia, svoju tehotnú družku udrel do tváre a bil po chrbte

Zdieľaj tento článok

BANSKÁ BYSTRICA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere šestnásť mesiacov za nebezpečné vyhrážanie tehotnej 22-ročnej družke potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 38-ročného Marcela Vlačuhu z Hodruše-Hámrov v okrese Žarnovica. Na odvolacom konaní sa obžalovaný ospravedlnil.


Skutok spáchal v minulosti už jedenásťkrát trestaný recidivista Vlačuha na rodinnej oslave v obci Voznica vo februári tohto roku. Bol pod vplyvom alkoholu a družku Dianu podozrieval z nevery. Udrel ju do tváre, bil ju po chrbte a kopol do nohy.


Opísala okolnosti a priebeh útoku

Keď jeho útok smeroval na družkine brucho, tá si ľahla na stôl, aby si ho chránila. Vlačuha jej po celý čas nadával a vykrikoval, že ju „rozkope, kým decko nepotratí“.

V prípravnom konaní Diana, s ktorou má Vlačuha štyri deti a žijú spolu od jej štrnástich rokov, opísala okolnosti a priebeh útoku. Na prvostupňovom pojednávaní i na odvolacom konaní však Diana tvrdila, že si všetko vymyslela.

Sudcovia jej neuverili, pretože aj ďalší svedkovia potvrdili útok agresívneho Vlačuhu na ňu. Navyše útok spáchal Vlačuha v skúšobnej dobe podmienečného odsúdenia za iný trestný čin. Za zmenou výpovede Diany môže byť skutočnosť, že nechcela prísť o muža, od ktorého bola závislá.

Znalci zistili závislosť od alkoholu

Vlačuhu Okresný súd v Žiari nad Hronom uznal za vinného z prečinu nebezpečného vyhrážania voči blízkej osobe a uložil mu nepodmienečný trest vo výmere šestnásť mesiacov. Zároveň mu uložil povinnosť ambulantnou formou podrobiť sa protialkoholickému liečeniu, pretože znalci u neho zistili závislosť.

Voči rozsudku sa odvolal Vlačuha s tvrdením, že je nevinný. Odvolací senát mu nevyhovel a verdikt prvostupňového súdu potvrdil. Vlačuha si ho odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia, lebo už bol trestaný. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

Viac k témam: alkohol, súd, tehotná žena, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Agresívny recidivista Marcel pôjde do väzenia, svoju tehotnú družku udrel do tváre a bil po chrbte © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top