Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Agentúra Moody’s zhoršila rating automobilky Jaguar Land Rover a jeho výhľad je negatívny

Agentúra Moody’s zhoršila rating automobilky Jaguar Land Rover a jeho výhľad je negatívny

FRANKFURT 14. novembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s zhoršila automobilke Jaguar Land Rover Automotive Plc (JLR) takzvaný Corporate Family Rating (CFR) na stupeň Ba3 z úrovne Ba2. Výhľad ratingu je negatívny.

Pokračujúci slabý prevádzkový výkon

Zníženie na stupeň Ba3 odzrkadľuje pokračujúci slabý prevádzkový výkon JLR v prvom a druhom kvartáli účtovného roka 2019, ktorý sa skončí v marci,“ uviedol Falk Frey, hlavný analytik agentúry Moody’s pre Jaguar Land Rover.

Agentúra Moody’s pozitívne hodnotí to, že automobilka JLR ohlásila plán znižovania nákladov a efektívnosti, ktorý by v nasledujúcich osemnástich mesiacoch mal viesť k zlepšeniu financií firmy o 2,5 mld. libier (GBP).

Zvýšené riziká na trhu

Moody’s však dodáva, že perspektíva rýchleho obratu je podľa nej problematická vzhľadom na zvýšené riziká na trhu, vrátane neistôt súvisiacich s brexitom a s tým spojenými nákladmi, ako aj vzhľadom na oslabujúci dopyt na automobilovom trhu v Číne, rastúce náklady pre vyššie ceny surovín a zvyšujúce sa ceny pohonných látok.

Automobilka Jaguar Land Rover v októbri otvorila svoj závod v Nitre. Jeho ročná produkcia bude 150 000 áut ročne. Investícia dosiahla 1,4 miliardy eur.

(1 EUR = 0,86945 GBP)

Viac k témam: Jaguar Land Rover v Nitre, rating, ratingová agentúra Moody’s
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra Moody’s zhoršila rating automobilky Jaguar Land Rover a jeho výhľad je negatívny © SITA Všetky práva vyhradené.

Top