Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Agentúra Fitch potvrdila rating automobilky Renault, aj napriek správam o odvolaní Ghosna

Agentúra Fitch potvrdila rating automobilky Renault, aj napriek správam o odvolaní Ghosna

BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila francúzskej automobilke Renault dlhodobý emisný rating (IDR) na stupni BBB so stabilným výhľadom.

Agentúra neočakáva, že na rating Renaultu bude mať priamy a bezprostredný vplyv odvolanie Carlosa Ghosna z funkcie predsedu správnej rady Nissanu a jeho potenciálny odchod z postu generálneho riaditeľa Renaultu.

Pripúšťa však, že by to mohlo pretvoriť vzťahy medzi týmito dvomi firmami a „vykoľajiť“ plány na zlúčenie. „Sme presvedčení, že zostáva v záujme všetkých partnerov, aby pokračovali v spolupráci a zachovaní štruktúry aliancie, ale pravdepodobne v odlišnej forme a pri zmenených vzťahoch,“ uviedla agentúra.

Správna rada japonskej automobilky Nissan vo štvrtok odhlasovala odvolanie Carlosa Ghosna z funkcie jej predsedu. Tento krok nasledoval po zatknutí Ghosna pre podozrenia z falšovania finančných správ a ďalšieho zneužitia postavenia.

Spoločnosť Nissan však uviedla, že jej cieľom je minimalizovať vplyv tohto prípadu na jej alianciu s francúzskou automobilkou Renault a japonským výrobcom áut, firmou Mitsubishi Motor Corp.

Viac k témam: Carlos Ghosn, Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings, Nissan, rating, Renault
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra Fitch potvrdila rating automobilky Renault, aj napriek správam o odvolaní Ghosna © SITA Všetky práva vyhradené.

Top