Ste tu
Home > Spravodajstvo > Adrián Guľa sa v skončenom ročníku českej ligy dostal medzi troch najlepších trénerov

Adrián Guľa sa v skončenom ročníku českej ligy dostal medzi troch najlepších trénerov

Zdieľaj tento článok

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Adrián Guľa obsadil tretie miesto medzi futbalovými trénermi v práve skončenom súťažnom ročníku českej Fortuna ligy.


V tradičnej ankete, v ktorej hlasujú zástupcovia médií, ale aj tréneri a kapitáni jednotlivých tímov, Guľu predstihli tréner Liberca Pavel Hoftych a kormidelník majstrovskej Slavie Praha Jindřich Trpišovský, ktorý zvíťazil s veľkým náskokom. Informáciu priniesol aj portál indes.cz.


Viktoria skončila druhá

Štyridsaťpäťročný Guľa vo svojom prvom zahraničnom angažmáne v kariére priviedol Viktoriu Plzeň k druhému miestu v sezóne 2019/2020.

Niekdajší tréner MŠK Žilina či AS Trenčín prevzal Plzeň až v úvode tohto kalendárneho roka po Pavlovi Vrbovi a v konečnom účtovaní jeho tím zaostal o 9 bodov za Slaviou Praha.

“Som šťastný, že môžem pracovať s takými hráčmi a v takom veľkom klube. Každý deň sa snažíme všetci v klube odovzdať maximum a posúvať sa dopredu. V predkole Ligy majstrov chceme byť čo najlepšie pripravení a dostať Viktoriu opäť do skupinovej fázy. Verím, že s podporou fanúšikov budeme opäť úspešné v domácej ligovej súťaži aj v pohároch,” uviedol Adrián Guľa.

Dominovala Slavia

Guľa bol jediným Slovákom v prvej trojke v jednotlivých kategóriách ankety, ktorá vyberala najlepších z najlepších v práve skončenej sezóne.

Premiantom spomedzi všetkých hráčov v Česku sa stal brankár Slavie Praha Ondřej Kolář a medzi cudzincami dominoval rovnako hráč Slavie, rumunský reprezentant zo stredu poľa, Nicolae Stanciu.

Hráčom sezóny podľa fanúšikov sa stal iba 17-ročný talent zo Sparty Praha Adam Hložek. Medzi obrancami triumfoval Jakub Brabec z Plzne a medzi útočníkmi Petar Musa, ktorý hrával v Liberci aj v Slavii.

Najlepší tréneri sezóny 2019/2020 v Česku

1. Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) 163 bodov, 2. Pavel Hoftych (Slovan Liberec) 45, 3. Adrián Guľa (Viktoria Plzeň) 40.

Viac k témam: česká Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Adrián Guľa sa v skončenom ročníku českej ligy dostal medzi troch najlepších trénerov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top