Ste tu
Home > Spravodajstvo > 14-ROČNÝ CHLAPEC PREPADÁVAL V TREBIŠOVE DÔCHODKYNE A KRADOL V HRČELI

14-ROČNÝ CHLAPEC PREPADÁVAL V TREBIŠOVE DÔCHODKYNE A KRADOL V HRČELI

Zdieľaj tento článok

Trebišovský vyšetrovateľ PZ zo spáchania zločinu lúpeže obvinil iba 14-ročného chlapca z okresu Trebišov. Obvinený chlapec sa dopustil lúpežného prepadnutia hneď dvakrát, keď v Trebišove v priebehu troch dní prepadol dve dôchodkyne.


Najprv, dňa 21. decembra 2015 napoludnie na parkovisku Kukučínovej ulice v Trebišove, lúpežne prepadol 61-ročnú miestnu dôchodkyňu. Zozadu k nej pristúpil a násilím jej z ruky vytrhol nákupnú tašku s dokladmi, osobnými vecami a peňaženkou. Následne z miesta činu ušiel. Dôchodkyňa neutrpela žiadne zranenia avšak krádežou jej spôsobil škodu vo výške 120,- eur.


O dva dni sa činil opäť

Obvinený chlapec o dva dni neskôr (23.12.2015) lúpil opäť. Popoludní na chodníku ulice M.R.Štefánika v Trebišove, lúpežne prepadol 66-ročnú dôchodkyňu z Trebišova. Pribehol k nej a násilím je z ruky vytrhol kabelku. Krádežou kabelky s finančnou hotovosťou, osobnými dokladmi, vecami a mobilným telefónom jej spôsobil škodu vo výške 100,- eur. Dôchodkyňa utrpela zranenie ruky s dobou liečenia do 10 dní. Obvinenému mladistvému hrozí za tieto skutky polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

To však nie je všetko

Obvinený chlapec má však na krku aj obvinenie z prečinu krádeže. Dňa 19. decembra 2015 sa vo večerných hodinách na Gaštanovej ulici v obci Hrčeľ (okres Trebišov), vlámal do uzamknutého motorového vozidla zn. Renault Twingo. Z vozidla odcudzil finančnú hotovosť vo výške 200,- eur a  poškodil plastový kryt airbagu. Majiteľovi spôsobil škodu za takmer 300,- eur. Za tento skutok mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

Informoval Alexander Szabó, hovorca KR PZ v Košiciach.


FOTO: Ilustračné
ZDROJ: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top