Ste tu
Home > Šport > 11.ROČNÍK CYKLOTÚRY ÚCTY TREBIŠOV – HEJCE A SPÄŤ

11.ROČNÍK CYKLOTÚRY ÚCTY TREBIŠOV – HEJCE A SPÄŤ

Zdieľaj tento článok

V nedeľu 8.mája sa uskutoční už 11.ročník cyklotúry úcty Trebišov – Hejce a späť , ktorú organizuje trebišovský cykloturistický klub.


Cykloturistický klub je združenie amatérskych cyklistov a cykloturistov mesta Trebišov a jeho okolia so záujmom o pohybovú aktivitu na bicykli spojenú s poznávaním okolia a prírody a upevňovaním zdravia.


Trebišov-hejce

11.ročník cyklotúry bude spojený s položením vencov k pomníku 42 vojakov, ktorí zahynuli pri leteckej katastrofe pri návrate z mierovej misie v Kosove. Cyklisti si spomenú aj na vojakov padlých v druhej svetovej vojne. Cyklotúra sa uskutoční 8.mája so štartom o 7:30. Prezentácia účastníkov bude prebiehať od 7:00 pred bývalou budovou hotela Tokaj na Námestí Štefana Boleslava Romana. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia preložená na sobotu 14.mája.

Sedemhodinová túra so šiestimi zastávkami má 140 km. Podmienkou účasti je vek nad 15 rokov, zdravotná zahraničná poistka na daný deň, prilba, spoľahlivý bicykel a najazdených aspoň 300 km. Touto náročnou túrou si cyklisti preveria svoju výkonnosť a prispejú k zlepšeniu svojho zdravotného stavu. Každý účastník jazdí na vlastnú zodpovednosť, ohľaduplne a bezpečne so zapnutou cyklistickou prilbou a bez zbytočného používania mobilného telefónu.

V prípade, ak máš záujem zúčastniť sa tohto podujatia, stačí vyplniť prihlášku TU

Zdieľaj tento článok

Top