Ste tu
Domov > Spravodajstvo > KTO BUDE TREBIŠOVSKÝ OKRES ZASTUPOVAŤ VO VÚC?

KTO BUDE TREBIŠOVSKÝ OKRES ZASTUPOVAŤ VO VÚC?

Voľby

Trebišov │ V sobotu, 4. novembra prebiehali voľby do VÚC. Vládna strana Smer – SD zažila sklamanie, pretože prišla o 4 župy a medzi nimi bola aj naša, košická. V nej vo veľmi tesnom súboji porazil smeráckeho kandidáta Richarda Rašiho poslanec košického mestského zastupiteľstva, Radoslav Trnka. Kto ale bude vo VÚC hájiť záujmy nášho okresu?

Reklamy


Náš obvod zaznamenal 26,25% účasť, k volebným urnám pristúpilo presne 21 770 ľudí. Za priemerom celého kraja zaostávame o necelé pol percento. Avšak v porovnaní s celoslovenskou účasťou zaostávame o 3,7 percentuálneho bodu.

Spomedzi kandidátov na poslancov VÚC sa z nášho volebného obvodu prebojovalo do krajských poslaneckých lavíc 8 poslancov. Tu sú ich mená v prehľadnej tabuľke.

voľby

Z tabuľky jasne vidieť prevahu kandidátov koaličnej strany Most – Híd, ktorej okresný predseda Karol Pataky kandidoval aj za župana, no v boji neuspel. Do poslaneckej lavice si opätovne zasadnú súčasný primátor mesta Trebišov Marek Čižmár a poslanec NRSR, Róbert Puci.

Si spokojný / spokojná s výsledkami volieb? Nezabudni odpovedať v našej ankete.

Si spokojný/á s výsledkom volieb?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Štatistický úrad SR

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top