Ste tu
Domov > Futbal > Video: Šialenstvo v Chorvátsku, fanúšikovia po MS vo futbale 2018 vítali futbalistov ako majstrov

Video: Šialenstvo v Chorvátsku, fanúšikovia po MS vo futbale 2018 vítali futbalistov ako majstrov

ZÁHREB 16. júla (WebNoviny.sk) – Triumfálne privítanie zažili v pondelok popoludní v Záhrebe chorvátski futbalisti po prílete z Moskvy, kde vybojovali strieborné medaily na majstrovstvách sveta.
Lietadlo Airbus 319 Chorvátskych aerolínií so vzácnym nákladom na palube pristálo po14.30 h na letisku v Záhrebe, kde pred futbalistami rozvinuli červený koberec. Ešte predtým pri vstupe do chorvátskeho vzdušného priestoru sa na znak slávnostnej ceremónie k veľkému Aribusu pripojili stíhačky Chorvátskych vzdušných síl.

Reklamy

V centre sa tiesnilo až 100 000 ľudí

Neskôr Modrič a spol. s medailami na krku nastúpili do otvoreného autobusu a za asistencie policajnej eskorty sa presúvali ulicami Záhrebu. Cestou z letiska do centra na Námestie Bana Jelačiča lemovali ulice chorvátskej metropoly tisícky rozjarených fanúšikov oblečených v “šachovnicových” dresoch typických pre chorvátsky národný tím.

Odporúčame:
Chorváti tušia, že premárnili životnú šancu na titul. Zaslúžili sme si viac, hovorí Modrič

Z mnohých častí mesta sa ozývalo zborové “majstri, majstri.” Futbalisti si s fanúšikmi podávali ruky, spievali s nimi, niektorí stihli v rýchlosti odovzdať autogram. V centre mesta sa podľa chorvátskych médií tiesnilo až 100 000 ľudí. Štvormiliónová krajina pri Jadrane takto oslávila jeden z najväčších športových úspechov svojej histórie.

Získali si srdcia fanúšikov po celom svete

Prišli sme sem osláviť našich strieborných chlapcov. Škoda, že z toho nakoniec nie je zlato, ale sme radi aj za strieborné medaily,” povedal Nikola Jagič, ktorý sa spoločne s bratom presúval do Záhrebu z Tomislavgradu vyše 23 hodín. “Takmer vôbec sme nespali, aby sme si našli dobré miesto v centre mesta pri privítaní futbalistov,” dodal na webe denníka Slobodna Dalmacija. “Keď zazneli naše národné piesne, pocítili sme obrovskú hrdosť. Azda nikoho z nás netrápi, že Francúzi zvíťazili, lebo aj tak si to nezaslúžili,” pridal sa Boris Buzjak z mesta Tribunj.

Chorváti podľahli Francúzom vo finále MS v Rusku 2:4, ale svojou otvorenou útočnou hrou si získali srdcia fanúšikov na celom svete. Ziskom strieborných medailí vylepšili svoj dosiaľ najlepší výsledok na majstrovstvách sveta, ktorým bolo tretie miesto z roku 1998.

Viac k témam: futbal, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Šialenstvo v Chorvátsku, fanúšikovia po MS vo futbale 2018 vítali futbalistov ako majstrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Top