Home > Šport > TREBIŠOV SA V SÉRII O UMIESTNENIE UJAL VEDENIA NAD DOLNÝM KUBÍNOM

TREBIŠOV SA V SÉRII O UMIESTNENIE UJAL VEDENIA NAD DOLNÝM KUBÍNOM

Trebišov │ 2. hokejová liga sa prehupla do konečných zápasov o umiestnenie. V sérii o 11. miesto sa v poslednom domácom zápase tejto sezóny predstavil HK 2016 Trebišov proti hráčom Dolného Kubína a ujal sa vedenia.

Dlho vyrovnaný zápas

Cestu na trebišovský štadión si našlo podľa oficiálneho zápisu 397 divákov. Tí mohli už po 10. minútach jasať, skóre zápasu otvoril domáci Stríž po prihrávkach od Petrička a Czuľbu. V úvode druhej tretiny však vyrovnal nebezpečný Durdiak. Nerozhodný stav však vydržal iba 22 sekúnd, kedy sa opäť ujali vedenia Trebišovčania zásluhou Cvejna.

Hostia, ktorí pricestovali na východ republiky v oklieštenej zostave, však v 35. minúte opäť vyrovnali, druhým gólom v zápase sa prezentoval Durdiak. Na ťahu bol tak Trebišov a svoje úsilie pretavil do stavu 3:2 presilovkovým gólom Stríža na 3:2. Dolnokubínčania sa však nenechali zahanbiť a v úvode tretej tretiny vyrovnali na 3:3.

Opraty prevzali Trebišovčania

Rozhodnúť malo pár posledných minút, v ktorých zobrali osud do svojich rúk Trebišovčania. Gól v presilovke od Huszárika a poistenie v podobe gólu na 5:3 od Schnellyho znamenali, že Trebišov sa rozlúčil s domácimi fanúšikmi víťazne a má bližšie k celkovému 11. miestu.

HK 2016 Trebišov – MŠK Hviezda Dolný Kubín 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) Stav série: 1:0

Góly: 10. Stríž (Petričko, Czuľba), 24. Cvejn (Antal, Hanes), 39. Stríž (Czuľba, Petričko), 48. Huszárik (Petričko, Stríž), 56. Schnelly (Huszáčik, Miľovčík) – 24. Durdiak (Šeliga, Hricko), 35. Durdiak, 41. Hricko (Michalica). Strely: 37:39. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov – Pavlotty, Vall. Diváci: 397.

Trebišov: Pisio (32. Kudľák) – Antal, Kobeľa, Cvejn, Pačuta, Jožiov, Gavura, Bidovský – Huszárik, Miľovčík, Schnelly – Czuľba, Petričko, Stríž – Grega, Vereš, Kočiš – hanes, Gola, Poľacký.

Dolný Kubín: Dzuroška – Polerecký, Šeliga, Smolka, Kmeť – Michalica J., Durdiak, Hricko – Had, Hanušniak, Michalica P. – Kováč.

Zdroj: druhaliga.sk