Home > Šport > TENIS : DORASTENCI SA ROZLÚČILI VÍŤAZSTVOM

TENIS : DORASTENCI SA ROZLÚČILI VÍŤAZSTVOM

Posledné stretnutia sezóny odohrali už aj trebišovskí tenisti. Muži už posledný zápas mali za sebou, no o dôležité víťazstvá bojovali žiaci a dorastenci. My sa poďme pozrieť ako sa im darilo.

tv (2)

Žiaci podali zlepšený výkon

V sobotu 11.júna žiaci odohrali svoj posledný zápas sezóny a to na pôde TK Svit. Bola z toho opäť prehra, ale získaný set a aj viacero gemov sú prísľubom do budúcej sezóny.

Dorastenci opäť nesklamali

Dorastenci sa v poslednom kole predstavili na domácej pôde a to proti TK Mladosť Košice (B). Stále bolo v hre pekné druhé miesto a nič iné ako víťazstvo sme si nepripúšťali. Stretnutie sa začalo impozantným spôsobom, keď Daniel Minárik zmietol z kurtu svojho súpera pomerom 6:0 6:0 a vyhrávali sme tak 1:0. O pár minút bolo už 2:0, keď Dávid Kičinko po dobrom výkone zdolal hosťujúcu trojku hladko 6:4 6:0. Na 1:2 z pohľadu hostí znižoval ešte len 13-ročný Trejbal, ktorý po bezchybnom výkone porazil nášho Matúša Šoltésa 6:1 6:4. Súboj jednotiek vyznel jednoznačne pre domácich, keď Jakub Polák porazil Adama Heligmana 6.2 6:0 a vyhrávali sme už 3:1. Na víťazstvo v celom stretnutí nám stačilo vyhrať už len jeden zápas a to sa nám podarilo už hneď v prvej štvorhre, keď Dávid Kičinko s Danielom Minárikom vyhrali hladko 6:1 6:2. Hosťom sa v záverečnej štvorhre ešte podarilo znížiť na konečných 3:5, keď Trejbal s Heligmanom vyhrali v tesnom zápase 2:6 7:6 12:10. Po víťazstve 8:0 v Košiciach sa nám nad týmto súperom podarilo vyhrať aj doma, a tak sezónu ukončujeme s bilanciou 3 výhry-3 prehry.

TK Slavoj Deva Trebišov – TK Mladosť Košice (B) 5:3

1. Jakub Polák – Adam Heligman 6:2 6:0

2. Daniel Minárik – Simon Stanko 6:0 6:0

3. Dávid Kičinko – Martin Kožiak 6:4 6:0

4. Matúš Šoltés – Filip Trejbal 1:6 4:6

5. Polák/Šoltés – Heligman/Trejbal 6:2 6:7 10:12

6. Kičinko/Minárik – Stanko/Kožiak 6:1 6:2