Ste tu
Domov > Správy > Slovensko > Súd s poslancom z Kotlebovej ĽSNS pokračuje, zvažujú tiež výsluch svedkov

Súd s poslancom z Kotlebovej ĽSNS pokračuje, zvažujú tiež výsluch svedkov

BRATISLAVA 3.júna (WebNoviny.sk) – V stredu pokračuje na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pojednávanie s poslancom parlamentu za ĽS Naše Slovensko Stanislavom M. Na programe pojednávania by mala byť výpoveď súdneho znalca, súd má tiež zvážiť výsluch svedkov navrhnutých obhajobou.

Zistili závažné procesné chyby

Na predošlom pojednávaní v máji poslanec, ktorý čelí obžalobe pre zločin výroby extrémistických materiálov, zločin rozširovania extrémistických materiálov a prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia vinu odmietol. Pojednávanie sa uskutočnilo za sprísnených bezpečnostných podmienok.

Reklamy

Odporúčame:
Kotlebovský návrh zákona rozvíril búrlivú debatu, o zákaze interrupcií parlament rozhodne v júni

Reklamy

Úrad špeciálnej prokuratúry poslanca obžaloval pre zločin výroby extrémistických materiálov, zločin rozširovania extrémistických materiálov a prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia. ŠTS pôvodne obžalobu na Stanislava M. vrátil prokurátorovi s odôvodnením, že vo veci zistil závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu. Prokurátor však podal sťažnosť na Najvyšší súd SR a ten prikázal ŠTS vo veci opäť konať.

Prekážal mu židovský pôvod ocenených

Poslanec 10. januára 2017 na sociálnej sieti napadol zoznam osobností ocenených prezidentom Andrejom Kiskom, prekážal mu okrem iného ich židovský pôvod. V tomto prípade išlo napríklad o historika Ivana Kamenca, režiséra Juraja Hertza alebo Evu Mosnákovú. Podľa poslanca prezident Kiska sa buď zbláznil, alebo vedome degraduje slovenské vyznamenania. „Udeľovanie štátnych vyznamenaní Kiskom otočilo zdravý rozum hore nohami,“ napísal ďalej.

Negatívne komentoval udelenie vyznamenania aj Michalovi Kaščákovi, ktorý je podľa vyjadrení Stanislava M. organizátor zvráteného festivalu Pohoda. Na adresu spisovateľky Daniely Šilanovej napísal, že bola fanatička do cigánskych zvykov.

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Stanislav Mizík
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd s poslancom z Kotlebovej ĽSNS pokračuje, zvažujú tiež výsluch svedkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Top