Home > Šport > ŠTÁTNE GYMNÁZIUM ZÍSKALO VÝZNAMNÉ ŠPORTOVÉ OCENENIE

ŠTÁTNE GYMNÁZIUM ZÍSKALO VÝZNAMNÉ ŠPORTOVÉ OCENENIE

Aj v tomto školskom roku organizoval Košický samosprávny kraj dlhodobé športové súťaže stredných škôl. Spomedzi trebišovských škôl zaznamenalo najväčší úspech Štátne gymnázium.

Do športových súťaží pod hlavičkou KSK sa v školskom roku 2016/17 zapojilo celkovo 75 stredných škôl. Od septembra do mája súťažili v rôznych športoch aj trebišovské stredné školy. Boli to Gymnázium Komenského 32 Trebišov, Obchodná akadémia Trebišov, Súkromná SOŠ Komenského 12 Trebišov, Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa a  Cirkevná SOŠ sv.Jozafáta.

okresne_kolo_v_basketbale_chlapcov_2016-03-09_-_01

Dlhodobých športových súťaží sa zúčastnilo v základných kolách, v semifinále a v regionálnom finále spolu 962 družstiev s celkovým počtom 7323 súťažiacich žiakov. Súťažilo sa v troch regiónoch: prvý tvorili školy z Košíc a okolia, druhý školy z Michaloviec, Trebišova a ich okolia a tretí školy z Rožňavy, Spišskej Novej Vsi a ich okolia.

Spomedzi všetkých stredných škôl v Košickom kraji obsadilo Štátne Gymnázium v Trebišove skvelé 2.miesto. Ide o najlepší výsledok školy za posledných 15 rokov. Na 1.mieste sa umiestnilo Gymnázium Pavla Horova Michalovce a bronzovú priečku obsadilo Gymnázium Park mládeže v Košiciach.

TOP 10 stredných škôl v dlhodobých športových súťažiach KSK školského roku 2016/17

poradie škol

Ostatné trebišovské stredné školy obsadili nasledujúce poradie :

20. Obchodná akadémia Trebišov

28. Súkromná SOŠ Trebišov

44. Cirkevné gymnázium sv.Jána Krstiteľa

48. CSOŠ sv.Jozafáta

Gymnazisti sa zúčastnili športových súťaží vo florbale, volejbale, basketbale, hádzanej, stolnom tenise, nohejbale, futsale a badmintone. Najväčšie úspechy zožal tím dievčat v stolnom tenise, družstvá chlapcov v hádzanej a nohejbale a družstvo dievčat v badmintone. Postúpili až na záverečný turnaj – Krajskú športovú olympiádu, ktorá sa bude konať v najbližších dňoch.