Home > Šport > SLAVOJISTI VYBOJOVALI CENNÉ TRI BODY PROTI PODBREZOVEJ

SLAVOJISTI VYBOJOVALI CENNÉ TRI BODY PROTI PODBREZOVEJ

Predposledný domáci zápas vydarenejšej jarnej časti sme odohrali proti podbrezovskému béčku a cenné tri body po kvalitnej hre ostali doma.

Osmelili sme sa po polhodine hry

Domáci zápas si nenechalo ujsť viac ako 700 fanúšikov v hľadisku. Základná zostava s navrátilcom Ruskovským a výpomocou z Michaloviec v podobe stredopoliara Stanislava Danka však prvé náznaky boja o víťazstvo ukázala až po polhodine hry. Michalovčan Danko však mieril len do bočnej siete a rozruch bol zbytočný.

Naši pocítili príležitosť a do súpera zo stredného Slovenska sa schuti zahryzli. Nebolo to však gólové ovocie, hoci to hlavičkou skúšal legionár Júnior a aktivitou hýriaci Danko.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Aktivita zo záverečných minút prvého polčasu sa preniesla aj do toho druhého, kedy sme boli aktívnejším mužstvom. Gólu sa domáci priaznivci dočkali po hodine hry, Júnior z bezprostrednej blízkosti hlavičkou stanovil skóre na 1:0. Už o šesť minút mohol ten istý hráč zveľadiť náš náskok, no netrafil odkrytú bránu. Toto zlyhanie ho však nemuselo mrzieť, hoci hostia chceli so zápasom ešte niečo urobiť a pripomenuli sa dvoma strelami, s ktorými si však Kolbas poradil.

Júnior mal prsty aj v druhom góle, kedy po prieniku do pokutového územia súpera našiel pred prázdnou bránkou žolíka z lavičky, Jacka a ten sa nemýlil. Výhra nad Podbrezovou znamená, že na jar sme v súťažných zápasoch bodovali už v ôsmom zápase za sebou a spečatiť záchranu môžeme už v nasledujúcom kole na horúcej juhoslovenskej pôde Komárna.

Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová B 2:0 (0:0)
Góly: 60.Junior, 83.Jacko
Počet divákov: 741
Zostava Slavoja: E. Kolbas – Kražel, Rota, Mujković, Danko (72. Jacko), J. Kolbas (C), Junior, Starosta, Osmanović, Ruskovský (90. Pa. Šuľák), E. Lukáč (46. Vajs)

Zdroj: Slavoj Trebišov