Home > Šport > SLAVOJ ZVÍŤAZIL NA IHRISKU MOLDAVY NAD BODVOU!

SLAVOJ ZVÍŤAZIL NA IHRISKU MOLDAVY NAD BODVOU!

Po katastrofálnom vstupe do sezóny a výmene na trénerskom poste bol pred mladíkmi zo Slavoja zápas s poslednou Moldavou, ktorý bol na programe 15. augusta (sobota) o 19:30. Hráčov tak čakal zápas pod umelým osvetlením.

Tento zápas bol výnimočný. V bráne domácich sa totiž predstavil Milan Vinclér – odchovanec hostí z Trebišova. Od začiatku preukazovali naši hráči vyššiu kvalitu a viac držali loptu. Jakub Bandoľa sa v prvom polčase ocitol po peknej prihrávke za obranu od Róberta Ľalíka v 100%-nej šanci, ktorú aj premenil, ale rozhodca oneskorene odmával ofsajd a tak z gólu nebolo nič. Domáci Moldavčania hrozili hlavne po štandardných situáciách, no našťastie si vo väčšine prípadov loptu zo vzduchu dokázal stiahnuť vysoký brankár Slavoja, Kostár.

V prvom polčase sa domáci dostali do ďalšej šance po tom, čo lopta prešla za obranu po pošmyknutí Mareka Juhása v strede obrany. Nakoniec všetko hasil vracajuci sa Leo Levický, ktorý odobral loptu súperovmu útočníkovi až v pokutovom území zákrokom, po ktorom sa domáci dožadovali pokutového kopu. Na konci prvého polčasu sme si vypracovali autové vhadzovanie blízko rohovej zastávky súpera a po Verebovom ďalekonosnom hode skóroval hlavou Samuel Sarik! 0:1!

Do druhého polčasu sme nastúpili v nezmenenej zostave. Bojovalo sa hlavne o stred poľa a domáci si vypracovali aj zopár šancí, ktoré ale neskončili gólom. V 75. minúte v našej zostave nastala prvá zmena. Ľalíka vystriedal Ľuboš Mihók. V tejto fáze zápasu Slavoj hral už len deštruktívny futbal.

V 83. minúte sa po odrazenej lopte dostal k slovu Bandoľa, ktorý životným gólom (half-volej) prekonal zo 40 metrov Milana Vincléra a bolo to už 0:2! O 3 minúty sme ešte inkasovali po trme-vrme v našom pokutovom území, keď loptu do siete doklepol domáci Lopez da Silva Junior. Takticky sme to už ale zvládli na výbornú a nepustili súpera do ďalšej šance ktorá by znamenala vyrovnanie. Celý zápas sa niesol v bojovej nálade, po zápase sa dokonca zistilo že domácim hráčom vykradli šatňu.

Zdroj: Futbalnet.sk
Góly: 45. Sarik, 83. Bandoľa, – 87. da Silva Junior
Žlté karty: Lukáč – Gomez Cortes, Vereb, Šimko, Ľalík, Bandoľa
Diváci: 500
Zostavy:
FK Moldava nad Bodvou: Vinclér – Lukáč, Ribár Dominik, Kovács, Czingely, Chagas Rezende, Ribár Anton, Nešić (86. Varga), Teixeira a Silva, da Silva Junior, Dzúrik
Slavoj Trebišov: Kostár – Juhás, Gomez Cortes, Vereb, Sojo Ramirez, Sarik, Šimko, Forlandsas, Ľalík (77. Mihók), Bandoľa (90. Tkáčik), Levický
Zdroj: futbalnet.sk

23. augusta o 16:00 privíta Slavoj na domácom ihrisku v rámci 5. kola MFK Slovan Giraltovce