Home > Šport > SLAVOJ, ČO SA DEJE?

SLAVOJ, ČO SA DEJE?

Slavoj

Futbalový Slavoj sa nachádza v nelichotivej a nezávideniahodnej situácii. V treťoligovej tabuľke patrí trebišovským futbalistom posledné miesto, navyše majú najhoršie skóre z celého ligového pelotónu.

Odchod odchovancov vyriešili príchodom legionárov

V septembrovej časti sezóny opustia, alebo už tím opustili viacerí domáci odchovanci. Kapitán Leo Levický, Jakub Bandoľa, Jozef Šimko a Ľuboš Mihók. Ich stratu sa v štruktúrach klubu rozhodli riešiť príchodom dvoch zahraničných legionárov. Do Trebišova prestúpil ukrajinský rodák Stepan Koshka. Mladý stredopoliar, ktorý je odchovancom známeho ukrajinského klubu Karpaty Ľvov prichádza na južný Zemplín z klubu FC Izotop RAES Kuznetsovsk. Spolu s ním si do Trebišova našiel cestu aj ďalší legionár, Srb, Srdan Pavlovič, ktorý tu prestúpil z klubu FK Arsenal Tivat.

Vyhrať je nesmierne ťažké

Od štartu ligy uplynulo už 9 kôl. Trebišovčania do nej vstúpili katastrofálne, z prvých dvoch zápasov odišli s prehrami a celkovým skóre 0:14. Došlo k zmene trénera, kormidlo potápajúcej sa lode Slavoja prebral tréner R. Berta. Po jeho príchode došlo k čiastočnému vyrovnaniu výkonov. Slavoj uhral bod za domácu remízu s Veľkými Revišťami, vyhral na pôde, momentálne predposlednej, Moldavy nad Bodvou a tesne prehral doma s Giraltovcami.

Výsledok, za ktorý by sa hanbili aj hokejisti

V 6. kole prehrali na ihrisku Vyšného Opátskeho 10:0. To je najvyššia prehra vo viac než storočnej histórii klubu. Bezzubý výkon v domácom zápase proti Snine im takisto nepriniesol ani vytúžený gól a zaknihovali prehru 0:1. Prehru s takým istým výsledkom si pripísali aj v Sabinove.

safetravel

Remizovali s obcou, v ktorej žije približne 500 obyvateľov

Po štyroch prehrách za sebou prišiel domáci zápas s Pušovcami. Len pre porovnanie, Pušovce sú obec v Prešovskom kraji s približne 500 obyvateľmi, Trebišov je okresné mesto a obyvateľov má približne 23 000. Pušovce vkročili do zápasu lepšie a už v 25. minúte vyhrávali gólom Milana Petroviča. Domácim sa však ešte pred koncom prvého polčasu podarilo vyrovnať zásluhou Samuela Sarika. Do druhého polčasu tak obe mužstvá vstupovali za stavu 1:1 a začínalo sa odznova. Po zmene strán sa obraz hry zmenil na rozdávanie žltých kariet. V 49. minúte videl žltú kartu domáci Vereb. Ďalšie karty pridávali už len hráči hosťujúcich Pušoviec. Konečné číslo žltých kariet v podaní Pušoviec sa zastavilo na čísle 5.

Slavoj potrebuje zmenu

Ak to pôjde takýmto spôsobom ďalej, klub z viac než storočnou históriou, ktorý ešte v minulej sezóne hral v druhej najvyššej súťaži, spadne tento rok do štvrtej ligy. Náznaky pokusov o zmeny v klube sa začali ukazovať príchodom jari a počas leta. Začalo to odchodom kostry mužstva. O vtedajších problémoch, ktoré očividne pretrvávajú dodnes sme informovali TU. Vyústením snahy Trebišovčanov, ktorí sú nespokojní s hospodárením a vystupovaním klubu bolo valné zhromaždenie občianskeho združenia Slavoj Trebišov z dňa 29. júna 2015. To však po konfrontácii dvoch generácií ľudí zmeny v zložení predstavenstva a fungovania klubu neprinieslo a znova ostalo všetko len pri sľuboch od vedenia.

Pýtame sa, kam je ešte potrebné pre 23-tisícové mestečko spadnúť, aby si kompetentní uvedomili, že niečo robia zle a takýmto prístupom futbal v našom meste pochovajú? Myslíme si, že dno tretej ligy je viac než postačujúce.