Ste tu
Domov > Šport > RADOVAN BONDRA BUDE PÔSOBIŤ NA FARME CHICAGA BLACKHAWKS

RADOVAN BONDRA BUDE PÔSOBIŤ NA FARME CHICAGA BLACKHAWKS

radovan bondra

Mladý hokejista Radovan Bondra, ktorý začínal s hokejom na trebišovskom štadióne napokon nezačne sezónu v kanadskej juniorke, ale v American Hockey League (AHL), kde podpísal profesionálny kontrakt.

Reklamy


radovan bondra
Radovan Bondra v drese Chicaga

Najprv presun do juniorky

Po vyradení z predsezónneho kempu Chicaga ho pôvodne Jastrabi poslali do tímu Prince George Cougars v juniorskej Western Hockey League (WHL), Neskôr však 20-ročný krídelník podpísal profesionálny kontrakt s klubom Rockford IceHogs, ktorý v AHL funguje ako farma Chicaga. Informoval o tom zámorský hokejový analytik Gregg Drinnan na portáli takingnote.ca.

Pokračuje tam, kde minulú sezónu končil

Bondra bude pokračovať tam, kde minulú sezónu zakončil. V Rockforde odohral v závere ročníka päť zápasov bez bodového zisku.

Slovenský útočník pred debutom medzi mužmi absolvoval 62 stretnutí vo WHL, kde v uplynulej sezóne obliekal dresy Vancouveru Giants a Prince George Cougars a dokopy nazbieral 63 bodov za 32 gólov a 31 asistencií, čím si udržal priemer viac ako bod na zápas.

Organizácia Chicaga Blackhawks, kde v súčasnosti pôsobí hneď niekoľko slovenských hokejistov si Bondru vybrali v roku 2015 vo vstupnom drafte NHL zo 151. miesta.

Čo myslíte, podarí sa mladému hokejistovi nakuknúť do slávnej NHL už počas nasledujúcej sezóny?

Podarí sa mladému Radovanovi Bondrovi odohrať v nasledujúcej sezóne NHL aspoň jeden zápas?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Korzár

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top