Home > Šport > TREBIŠOV VYHRAL V BUDAPEŠTI A DNES ZAČÍNA PLAY-OFF

TREBIŠOV VYHRAL V BUDAPEŠTI A DNES ZAČÍNA PLAY-OFF

Budapešť │Hokejisti HK 2016 Trebišov zvíťazili v poslednom zápase základnej časti 2. ligy na ľade maďarskej Budapešti a zabezpečili si tak komfortný postup do play-off z tretieho miesta. Play-off začínajú dnes, zápasom s Gelnicou.

Prvá tretina priniesla iba jeden gól

Úvod stretnutia bol opatrný. Prvá tretina priniesla iba jeden gól. Po asistenciách Kobeľu a Stríža sa presadil Matúš Petričko. Budapešť však ukázala, že hokej hrať vie a v druhej tretine sa jej podarilo vyrovnať.

Trebišov však využil dve presilové hry a Tibor Czuľba dvoma gólmi (pričom ten druhý bol poriadne kuriózny, pozri video) poslal Trebišov opäť do dvojgólového vedenia.

Budapešť nezložila zbrane

Zahraničný súper však nezložil zbrane a aj napriek pomerne nepriaznivému stavu ho dokázal troma gólmi v priebehu pár minút zvrátiť. Razom viedol 4:3. Doplatil však na svoju chabú disciplínu a Trebišov už tretím gólom v presilovej hre vyrovnal zásluhou Petrička, ktorý nasmeroval zápas do predĺženia.

V ňom už po 55 sekundách rozhodol o triumfe Trebišovčanov Tomáš Stríž. Ten zaznamenal po dvoch asistenciách a jednom góle trojbodový zápis. Dostal sa tak s 43 bodmi spolu s ďalšími dvoma hráčmi na čelo produktivity celej súťaže.

V rámci skupiny B, kde pôsobí Trebišov, mu patrí prvá priečka. Druhý Richard Šechný z Humenného na Tomáša stráca 4 body.

Dnes začína play-off

HK 2016 Trebišov týmto zápasom oficiálne ukončil základnú časť súťaže. Obsadil v nej tretie miesto, len o bod za Breznom. Na prvom mieste tróni suverénne Humenné.

V bojoch play-off sa mu dnes o 17:30 postavila Gelnica. Držíme palce!