TREBIŠOV OTVORÍ PETANGOVÉ IHRISKO

Mesto Trebišov slávnostne otvorí nové petangové ihrisko štvrtok 31. augusta 2017 o 10.00 h na sídlisku Sever.

Mesto Trebišov zrevitalizovalo v spolupráci s obyvateľmi  sídliska Sever verejné priestranstvo v uvedenej lokalite a vytvorilo z neho obnovené „zelené“ miesto na relax, oddych a netradičné športovisko najmä pre seniorov. Zároveň touto aktivitou umožnilo podporiť vzájomné stretávanie sa obyvateľov a  spoločné trávenie voľného času.

Ihrisko je jediné svojho druhu v Trebišove. Mesto ho vytvorilo na zelenej ploche v blízkosti viacerých bytových domov neďaleko centra. Prínosom tohto nového športoviska bude rozvoj komunitného života a oživenie málo využívanej časti v jednej z mestských lokalít. Vyčlenený priestor petangového ihriska poslúži nielen seniorom, ale aj širšej verejnosti, ako oddychová zóna.

V rámci obnoveného priestoru a vytvorenia petangového ihriska bol vysypaný štrkopiesok ako podklad ihriska, osadené boli 2 lavičky a v blízkosti hracej plochy mesto vysadilo okrasné dreviny.  Na ihrisku mesto umiestnilo aj tabuľu s pravidlami petangu.

Petangové ihrisko je výsledkom úspešného projektu, s ktorým sa mesto Trebišov uchádzalo o hlasy vo verejnom hlasovaní v programe „Gesto pre mesto“. Mesto získalo finančný dar vo výške 1 000 EUR na realizáciu ihriska od  Raiffeisen banky.


Tlačová správa mesta Trebišov

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Daniel Fekete
Daniel Fekete
Usmievavý a dobre naladený 21-ročný zakladateľ & šéfredaktor portálu. Študuje diplomaciu a medzinárodné vzťahy v Banskej Bystrici. Vo voľnom čase píše. Veľa. Naozaj veľa.