Ste tu
Domov > Spravodajstvo > TREBIŠOV OTVORÍ PETANGOVÉ IHRISKO

TREBIŠOV OTVORÍ PETANGOVÉ IHRISKO

Zahrajú si Trebišovčania petang?

Mesto Trebišov slávnostne otvorí nové petangové ihrisko štvrtok 31. augusta 2017 o 10.00 h na sídlisku Sever.

Reklamy


Mesto Trebišov zrevitalizovalo v spolupráci s obyvateľmi  sídliska Sever verejné priestranstvo v uvedenej lokalite a vytvorilo z neho obnovené „zelené“ miesto na relax, oddych a netradičné športovisko najmä pre seniorov. Zároveň touto aktivitou umožnilo podporiť vzájomné stretávanie sa obyvateľov a  spoločné trávenie voľného času.

Ihrisko je jediné svojho druhu v Trebišove. Mesto ho vytvorilo na zelenej ploche v blízkosti viacerých bytových domov neďaleko centra. Prínosom tohto nového športoviska bude rozvoj komunitného života a oživenie málo využívanej časti v jednej z mestských lokalít. Vyčlenený priestor petangového ihriska poslúži nielen seniorom, ale aj širšej verejnosti, ako oddychová zóna.

V rámci obnoveného priestoru a vytvorenia petangového ihriska bol vysypaný štrkopiesok ako podklad ihriska, osadené boli 2 lavičky a v blízkosti hracej plochy mesto vysadilo okrasné dreviny.  Na ihrisku mesto umiestnilo aj tabuľu s pravidlami petangu.

Petangové ihrisko je výsledkom úspešného projektu, s ktorým sa mesto Trebišov uchádzalo o hlasy vo verejnom hlasovaní v programe „Gesto pre mesto“. Mesto získalo finančný dar vo výške 1 000 EUR na realizáciu ihriska od  Raiffeisen banky.


Tlačová správa mesta Trebišov

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Top

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?