Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera"></i> NIŽNÝ ŽIPOV HOSTIL ŽIPOVSKÚ DESIATKU

NIŽNÝ ŽIPOV HOSTIL ŽIPOVSKÚ DESIATKU

Dnes, 18. októbra 2015 bola obec Nižný Žipov hostiteľom tradičného bežeckého podujatia s názvom “Žipovská desiatka”. Už 35. ročník tohto desaťkilometrového behu uvítal na svojom štarte úctyhodných 135 pretekárov.

Veľkým pozitívom dnešného preteku bolo počasie. Príjemných 15 °C a slnko na oblohe boli zárukou kvality. Pomyselným predkrmom pred štartov bežcov bol 21 kilometrový pretek inline korčuliarov. Najrýchlejšie si s ním poradil Daniel Petro, ktorý do cieľa dokorčuľoval v čase 45:12:31. Len o 17 stotín sekundy za ním prišiel Miroslav Smuda a tretie miesto obsadil otec víťaza, Pavol Petro.

Organizačne zvládnuté

Športové podujatie, ktoré vždy z domovov vytiahne veľké množstvo priaznivcov, bolo po organizačnej stránke zvládnuté veľmi dobre. Avizovaný štart bežcov o 11:15 hod sa naplnil do bodky a zúčastnených tak čakali štyri 2,5 kilometrové okruhy. Prvé kolo zabehli tí najrýchlejší za 8 minút a 15 sekúnd. V konečnom zúčtovaní dobehol na prvom mieste Jaroslav Szabo v čase 33:09:19. S desaťsekundovou stratou dobehol na druhom mieste Poliak Jan Wydra, tretí skončil Ukrajinec Andriy Ivanov.

Účasť potešila

Zdá sa, že popularita behu a tohto podujatia každým rokom rastie. Svedčí o tom najmä počet pretekárov, ktorí sa dnes postavili na štart. Bolo ich 135. V porovnaní s minulým rokom počet pretekárov vzrástol o 18. Dúfame, že toto ešte ani zďaleka nie je maximum. Pozri si teraz našu fotogalériu!