Ste tu
Domov > Futbal > Neúspechy Argentíny na MS v Rusku vyvolali vzburu, hráči žiadajú odchod trénera Sampaoliho

Neúspechy Argentíny na MS v Rusku vyvolali vzburu, hráči žiadajú odchod trénera Sampaoliho

NIŽNIJ NOVGOROD 22. júna (WebNoviny.sk) – Argentína zatiaľ na XXI. majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku (14. júna – 15. júla) nedosahuje očakávané výsledky. Mnohí to kladú za vinu trénerovi Jorgemu Sampaolimu. Vicemajstri sveta najskôr remizovali s Islanďanmi (1:1) a vo štvrtok utrpeli herný aj výsledkový debakel od Chorvátov (0:3).

Odporúčame:
Video: Chorvátsko zdolalo Argentínu a má istotu postupu do osemfinále

Reklamy

Skúsený 58-ročný kormidelník podľa argentínskych médií zvolil nesprávnu taktiku, následne mužstvu nepomohol striedaniami a ako referuje web Todo Noticias, niekoľko skúsených hráčov po dueli s Chorvátskom požiadalo Argentínsku futbalovú asociáciu (AFA), aby Sampaoli už neviedol mužstvo v záverečnom dueli D-skupiny proti Nigérii (26. júna v Petrohrade).

Reklamy

„V tíme je vzbura. Hráči sú proti tomu, aby im Sampaoli šéfoval v dueli s Nigériou,“ prezradil portálu Todo Noticias nemenovaný zdroj z blízkeho okolia argentínskeho tímu. Ruský Sport Express však pripomína, že AFA si odvolanie Sampaoliho nemôže dovoliť. V zmluve má totiž zakotvenú klauzulu, na základe ktorej v prípade predčasného uvoľnenia z funkcie zinkasuje finančnú kompenzáciu 20 miliónov eur. Sampaoli má kontrakt platný do 30. júna 2022.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: Argentína, futbal, Jorge Sampaoli, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Neúspechy Argentíny na MS v Rusku vyvolali vzburu, hráči žiadajú odchod trénera Sampaoliho © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporuč náš článok svojim priateľom!
Top