KONTROLA VODY BUDE DOSTUPNÁ UŽ 22. MARCA

Už vo štvrtok, 22. marca si obyvatelia nášho regiónu môžu dať skontrolovať kvalitu vody zo studní. Kontrola bude prebiehať v rámci Svetového dňa vody, ktorý je tentokrát venovaný téme “Príroda pre vodu”

Bezplatná kontrola vody na dusičnany

S takouto možnosťou kontroly vody prišla Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) v rámci Svetového dňa vody, ktorý pripadá na 22. marca. Práve v tento deň je tu pre obyvateľov bezplatná možnosť analýzy vody zo studní na dusičnany. Pre vykonanie analýzy je potrebné splniť niekoľko podmienok. Voda musí pochádzať z domových studní, nie verejného vodovodu a mala by byť odobratá v ten istý deň. Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre kontrolu vody by ju mali 22. marca od 8:00 do 14:00 priniesť do jedného zo stredísk VVS a výsledok sa dozvedia priamo na mieste.

Medzi vysoko nevyhovujúce okresy patrí aj Trebišov, kontrola prospeje

Podľa informácií, ktoré VVS poskytla, sa im každoročne potvrdzuje niekoľko okresov, v ktorých je kvalita analyzovanej vody nevyhovujúca. Nachádza sa medzi nimi aj okres Trebišov. Okrem neho sa zlá kvalita vody potvrdzuje aj vo vranovskom, košickom, michalovskom a prešovskom okrese. Odporúčame preto túto bezplatnú kontrolu vody absolvovať.

Výsledky ukázali, že Trebišov patrí medzi okresy s najhoršou kvalitou vody. Kontrola je potrebná
Výsledky ukázali, že Trebišov patrí medzi okresy s najhoršou kvalitou vody. Kontrola je potrebná

Necháš si skontrolovať vodu?

svetovy den vody


Zdroj: Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Odporuč náš článok svojim priateľom!